"Підтримати"
Новини
Всі новини

ЗМІ: У лютому українці можуть зрозуміти, як це - жити без інтернету

СМИ: В феврале украинцы могут понять, как это - жить без интернета

Українські провайдери обіцяють у лютому тричі відключити інтернет всій країні. Вони вже визначилися з датами. Без доступу до мережі будемо сидіти 3, 11-12 і 20 лютого 2016, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

На таку акцію протесту вони зважилися через монополії компаній, які «захопили» всі опори, закрили доступ до багатоквартирних будинків і заробляють на інтернет-провайдерах, повідомляє Дніпро.Інфо

«На ринку з'явилися технології 3G і 4G. Це означає, що для їх впровадження через кожні 100-200 метрів має бути розміщене пристрій з піднесеним інтернетом і живленням, щоб забезпечити зв'язок. Вирішити таке завдання можна тільки розмістивши бази на опорах, аналогічні ліхтарям вуличного освітлення. Тому зв'язківці змушені співпрацювати з балансоутримувачами опор. Тобто, енергетичними компаніями, які грубо зловживають монопольним становищем»
, — пояснює директор інтернет-провайдера «Павлабор» Падюков Володимир.

Він стверджує, що компанії виставляють завищені необґрунтовані ціни на користування стовпами.

«Наприклад, Київобленерго вимагає 30 гривень за оренду однієї опори на місяць. Оплату виставляє відразу за кілька місяців вперед, що виливається в сотні тисяч гривень»,
— уточнює Падюков.

Всі спроби поскаржитися чиновникам марні, уточнює бізнесмен. Каже, що багато разів він і його колеги зверталися до Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

«Але регулятор відповідає, що це приватна власність і вони «не при справах». Насправді, наприклад, в АК «Харківобленерго» 65% акцій належить державі»
, — пояснює Падюков.

Додає, що в операторів немає іншого виходу, як протестувати. Тому вони організовують три «хвилі» акцій протесту. 3 лютого планують передати звернення та пакет скарг в антикорупційний комітет ВР, одночасно призупинити на годину подачу доступу в Інтернет по всій Україні та організувати прес-конференцію. 11-12 лютого учасники мітингів мають намір передати звернення та пакет скарг в СБУ і знову припинити подачу доступу в мережу на одну годину. А 20 лютого звернуться до президента і теж відключать інтернет.

Відкрито участь в акціях протесту підтвердили учасники ринку з Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя. Але організатори попереджають, що інші оператори, що підтримують протест, свої дії поки не афішують, але в дні мітингів теж відключать інтернет.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини