"Підтримати"
Новини
Всі новини

12 років тому розпочала роботу соціальна мережа Facebook

12 лет назад начала работу социальная сеть Facebook

Facebook (у дослівному перекладі з англійської — «Каталог осіб») створив, будучи студентом, американський програміст Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg). Проект майбутньої соціальної мережі формувався досить довго. Ім'я продукту походить від однойменної назви списків всіх учнів і персоналу, які вивішувалися в академії Phillips Exeter.

Пізніше Цукерберг вирішив реалізувати подібний проект в Гарвардському університеті, але отримав відмову від адміністрації освітнього закладу. Однак жодні перепони не могли зупинити Цукерберга: через деякий час Марк зламав базу даних університету і незабаром створив інтернет-портал Facemash. Сайт виводив фотографії студентів і пропонував користувачеві вибрати найбільш вдалу. Портал став дуже популярним за короткий час, а історія зі зломом бази даних наробила багато шуму.

Деякий час про Цукерберга не було нічого чутно, але от 4 лютого 2004 року в кімнаті гуртожитку Гарвардського університету, де жив Марк, відбувся запуск нового, тоді ще маловідомого, проекту — соціальної мережі Facebook. Допомога у створенні мережі надали приятелі Цукерберга: Дастін Московіц (Dustin Moskovitz), Кріс Хьюз (Chris Hughes) і Едуардо Саверін (Eduardo Saverin). Незабаром в мережі з'явилися перші акаунти, а через деякий час ресурс став провідною системою спілкування студентів Гарварду. Завоювавши велику популярність у користувачів, мережа стала поширюватися спочатку в США, а потім і у всьому світі.

Сьогодні Facebook — найбільша міжнародна соціальна мережа, в якій зареєстровано понад 500 мільйонів користувачів з усіх точок земної кулі. Примітно, що в 2010 році Facebook обійшла за кількістю відвідувань у США відому пошукову систему Google.

Серед найбільш популярних сторінок мережі — сторінка самої Facebook (понад 57 мільйонів фанатів), сторінка першої безкоштовної онлайн ігри Zynga Poker (більше 54 мільйонів фанатів), на третьому місці сторінка відомого репера Емінема (50 мільйонів фанатів).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини