"Підтримати"
Новини
Всі новини

У доповіді британців про загибель спецагента Литвиненко фігурує ім'я Путіна, тепер можливі нові санкції проти Росії

В докладе британцев о гибели спецагента Литвиненко фигурирует имя Путина, теперь возможны новые санкции против России


Колишній офіцер ФСБ Олександр Литвиненко, який втік з Росії до Великобританії, помер у лікарні в Лондоні в листопаді 2006 року. Причиною його смерті стало отруєння полонієм-210. За версією британського слідства, речовина потрапила в чай екс-агента ФСБ під час його зустрічі з колишніми співробітниками служби Андрієм Луговим і Дмитром Ковтуном. Ім'я президента Росії Володимира Путіна фігурує у доповіді голови відкритого розгляду у справі про вбивство екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка. Про це пише The Times з посиланням на неназвані джерела. Документ, підготовлений коронером сером Робертом Оуеном, представлений сьогодні вранці, 21 січня.

30 липня 2015 року представник Скотланд-Ярду Річард Хорвелл заявив, що російська влада причетна до отруєння колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка.

Ступінь причетності Путіна до одного з найбільш суперечливих і дипломатично жорстоких вбивств у Великобританії залишається неясною, але лише одне згадування його імені безсумнівно буде піднімати напругу між Москвою і Лондоном.

Якщо Володимира Путіна справді зв'яжуть зі смертю Литвиненко, то на адресу британського прем'єра Девіда Кемерона прозвучать заклики ввести додаткові санкції відносно Москви.

У числі можливих санкцій, які можуть піти за публікацією доповіді, буде обмеження обміну разведданими, заборона на в'їзд і замороження рахунків пов'язаних із загибеллю Литвиненко, а також підготовка резолюції Радбезу ООН про екстрадицію підозрюваних.

Вдова Литвиненка копію доповіді отримала ще вранці 20-го січня.

У цій доповіді згадуються імена головних підозрюваних, які причетні до вбивства Литвиненка, зокрема, депутат Держдуми Андрій Луговий і підприємець Дмитро Ковтун, які неодноразово заперечували свою причетність до загибелі екс-офіцера ФСБ.

У Кремлі неодноразово спростовували будь-яку причетність до справи.

За матеріалами My Webpage

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини