"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Сонячній системі виявлено дев'яту планету. ВІДЕО

В Солнечной системе обнаружена девятая планета. ВИДЕО

Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту оголосили про відкриття дев'ятої планети Сонячної системи. «Планета Х», за їх словами, знаходиться за орбітою Нептуна і з Землі – з урахуванням сучасної оптики – її поки не видно.

Як пише Sciencemagвідкриття належить співробітникам розташованого в Пасадені інституту Костянтину Батигіну і Майку Брауну.

За словами планетологів, за розмірами об'єкт приблизно дорівнює Нептуну і обертається навколо Сонця кожні 15 тис. років. Передбачається, що планета-гігант була «вибита» з регіону планетарного формування в період «дитинства» Сонячної системи, тобто приблизно 4,5 млрд років тому. Пригальмована газом, вона уповільнила рух, влаштувавшись на дальній еліптичній орбіті.

«Якщо ви скажете: «У нас є докази існування «Планети Х»» – будь-який астроном відповість: «Знову, чи що?!» ...Я б теж так відповів. Але справа в тому, що на цей раз ми праві»
, – заявив в інтерв'ю виданню Майк Браун.

Батигін і Браун обгрунтували свою гіпотезу присутністю кластера з шести об'єктів за орбітою Нептуна. Існує лише 0,007% шансу, що ця кластеризація є збігом. Об'єднує ці об'єкти і їхні орбіти, за словами вчених, планета, маса якої в 10 разів більше Землі.

Втім, підтвердити існування планети все ще неможливо – сучасна оптика поки цього не дозволяє. Втім, вчені планують спробувати скористатися гігантським телескопом обсерваторії на Гаваях і сподіваються, що інші астрономи приєднаються до цього «полювання».За матеріалами: Naked Science

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини