"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Львові хочуть реставрувати "Тріумфальну арку"

Во Львове хотят отреставрировать "Триумфальную арку"


У Львові хочуть збудувати "Тріумфальну арку" на кшталт тимчасової, що була споруджена у 1894 р. на честь приїзду до міста цісаря Франца Йосифа І. Таку ідею у дописі на Facebook-сторінці висловив ресторатор Вардкес Арзуманян.

Ідея ресторатора на Facebook отримала активну підтримку львівських підприємців та чиновників.

Нині у коментарях до допису активно обговорюють, чи варто проводити конкурс на проект арки, чи відбудувати її за проектом тимчасової арки 1894-го року.

Як розповів голова Громадської ради при "Головному управлінні ДФС" Віктор Горбач, нині для втілення ідеї збирають однодумців, а вже після 19-го січня планують зібрати робочу нараду з цього питання.

Підтримати ідею відновлення "Тріумфальної арки" або висловити свої пропозиції/зауваження з цього приводу можна у коментарях до допису або ж безпосередньо ініціаторам (Vado Arzumanyan, Viktor Horbatch).

Довідка.
Тимчасова арка була споруджена на честь приїзду до Львова найяснішого цісаря Франца Йосифа І. ЇЇ збудували на вул. Городоцькій (колишня Грудецка) перед початком "Залізничної алеї" за проектом архітектора Кароля Боубліка.

Австро-угорський монарх Франц Йосиф відвідав Львів 11 вересня 1894 року з метою оглянути "Загальну крайову виставку", що відбувалась в "Стрийському парку" 5 червня – 10 жовтня 1894 р.

Цей візит готувався з великою помпою. Магістрат виділив для організації візиту 20 тисяч злотих, хоча президент міста просив 26 тисяч.

В центрі арки розмістили бюст Франца Йосифа І, вище – герб міста Львова.

Саме біля цієї арки бургомістр Львова пан Гноїнський вручив цісареві символічні ключі від міста та від "сердець мешканців".

За матеріалами Твоє місто

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини