"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дніпропетровські чиновники заробили на смітті і здоров'ї громадян

Днепропетровские чиновники заработали на мусоре и здоровье граждан

Комунальники самовільно захопили 13 га землі і влаштували на ній неофіційне звалище, збиток від якого оцінюється у більш ніж мільйон гривень. При цьому винні відбудуться лише невеликим штрафом.

Як передає департамент комунікації МВС України, стихійне звалище знаходиться частково на обгородженій ділянці землі біля сміттєпереробного заводу – так керівники одного з комунальних підприємств міста самовільно захопили 13 га землі. Жодних договорів оренди з міськрадою або актів обстеження підприємства, зрозуміло, не було, повідомляє Дніпро.інфо

Зовні для городян нічого не змінилося – їх сміття все так же забирають і вивозять з дворів. Ось тільки відправлялися всі ці відходи на стихійне звалище, а не перероблялися згідно санітарним нормам, хоча городяни сплачували і ці нібито надані їм послуги. Гроші, які повинні були покривати витрати на утилізацію і переробку побутових відходів, йшли в кишеню чиновникам. За словами очевидців, сміттєвози приїжджають і вивантажують сміття на неофіційній звалищі щодня.

Зараз правоохоронці провели обшуки в офісах і на території самого звалища, на місці працюють співробітники екологічної інспекції та фахівці з геодезії, вилучені бухгалтерська та звітна податкова документація, папери, що підтверджують незаконність використання 13 га землі під сміттєзвалище.

Збиток від забруднення землі оцінюється в суму понад 1 мільйон гривень, але чиновникам загрожує лише штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років – це найбільш суворі санкції, передбачені статтею 239 КК України, за якою відкрито кримінальне провадження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме