"Підтримати"
Новини
Всі новини

Президент Польщі підписав закон щодо посилення контролю влади за громадськими ЗМІ

Президент Польши подписал закон по усилению контроля власти за общественными СМИ


Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про теле- і радіомовлення, що посилюють контроль влади за громадськими ЗМІ.

7 січня президент Польщі вніс зміни до закону про теле- і радіомовлення. Про це повідомляє "Польське радіо".

При цьому глава Канцелярії Президента Малґожата Садурська сказала, що Анджей Дуда зацікавлений у тому, аби громадські медіа були об'єктивні і неупереджені.

Так званий «малий закон про ЗМІ» авторства правлячої партії «Право і справедливість» був прийнятий Сеймом та Сенатом Польщі відповідно 30 та 31 грудня 2015 року.

Зміни до закону передбачають, зокрема, дострокове завершення терміну повноважень членів правління та наглядових рад Польського громадського телебачення (TVP) та Польського радіо (Polskie Radio).

Також, відповідно до змін до закону, членів правління та наглядових рад буде затверджувати міністр держскарбниці Польщі. Закон скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади, а також термін повноважень членів правління та наглядових рад.

В правлячій партії «Право і справедливість» вважають, що нинішнє керівництво громадських ЗМІ не в змозі виконати роль об'єднання і виховання нації, а також є інструментом пропаганди правлячої в 2007-2015 роках, а нині опозиційної ліберальної партії «Громадянська платформа».

Керівники Польського громадського телебачення (TVP) вже подали у відставку на знак протесту проти ухвалення закону.

З критикою нового закону виступили ОБСЄ, Європейська мовна спілка, Асоціація європейських журналістів та деякі європейські політики. Зокрема, комісар Ради Європи з прав людини Нільс Мужнієкс закликав Президента Польщі Анджея Дуду не підписувати закон про ЗМІ, який суперечить стандартам Ради Європи, а генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд запропонував Президенту Польщі провести консультації з фахівцями РЄ з питань свободи ЗМІ, перш ніж підписати закон.

У відповідь, глава прес-служби Канцелярії президента Марек Маґєровський наголосив, що протягом останніх 8 років у польських ЗМІ не було плюралізму, але жоден з єврокомісарів не висловлював стурбованості з цього приводу.

Європейська комісія планує 13 січня розглянути ситуацію в Польщі в контексті прийняття змін до законів про Конституційний суд і посилення контролю влади за громадськими ЗМІ. Це буде першим кроком задіяння інструменту із позбавлення Польщі низки повноважень в ЄС відповідно до процедури, визначеної в березні 2014 року.

За матеріалами Media Sapiens

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме