"Підтримати"
Новини
Всі новини

7 січня - свята, іменини, народні прикмети

7 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Різдво Христове у східних християн
Різдво Господа і Спаса нашого Ісуса Христа - одне з найважливіших християнських свят і державне свято в більш ніж 100 країнах світу.

В православ'ї Різдво Христове святкується 7 січня (на відміну від католиків, які відзначають це свято 25 грудня), входить до числа дванадесятих свят передує Різдвяний піст.

Це велике свято встановлене на згадку народження Ісуса Христа. В цей день в невеликому містечку Віфлеємі сталася небувала подія — народилося на світ Богонемовля, Син Божий. Ісус Христос народився надприродним чином від Діви Марії, Богородиці.

Різдво Христове завершує сорокаденний Різдвяний піст (свята Чотиридесятниця), напередодні свята дотримується суворий піст. У ніч з 6 на 7 січня в православних храмах відбуваються різдвяні богослужіння. Після Різдва наступають святки — святі дні або 12 днів, протягом яких відзначається свято.

Народний календар:

Різдво
Для Різдва існує безліч прикмет і звичаїв. Наприклад, вважалося, що в цей день дівчина, яка страждає від нещасної любові, може звільнити своє серце. Для цього вона повинна була взяти камінь, розжарити його в печі, а після цього — втопити в ополонці. Якщо камінь розколювався від холоду — неподілене почуття покидало дівчину.

А ось старшій господині дому в цей день потрібно обмести кути будинку віником з кропиви, щоб вигнати нечисту силу. Вважалося, що потрібно надіти нову сорочку — інакше загрожує неврожай. З цього приводу говорили: «На Святий вечір сорочка хоч плохенька, так біленька; на Різдво — хоч сувора, та нова».

З приводу врожаю також помічали: якщо випаде іній — вродить хліб, якщо небо зоряне — горох. А якщо на дворі завірюха — бджоли роїтися будуть добре.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини