Новости
Все новости

ТОП 25 Українців, що прославили нашу державу на весь світ

Як показує історія, протягом багатьох років тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном.

Але навіть у чужих країнах українці пам'ятали про своє походження та змогли вразити світ своїм талантом.

Українці займали важливі державні посади у чужих країнах, підкоряли космос та високу моду, знімалися у найкращих фільмах та робили важливі наукові відкриття для людства.

Вашій увазі особистості українців, які прославили нашу державу на весь світ.

Стів Возняк

Одним з засновників усім відомої компанії Apple є Стів Возняк, батько якого народився у селі Червона Діброва на Буковині. Грандіозна компанія зародилась зі шкільної дружби з Стівеном Джобсом: двоє вірних друзів розпочали еру персональних комп'ютерів.

Квітка Цісик.


Батьки Квітки — вихідці з Західної України. Вона народилась вже у США. З нею працював продюсер Майкла Джексона Квінсі Джонс, голос звучав у рекламі для McDonald's, Coca-Cola, American Airlines та для Ford Motors.

Джек Паланс


Джек Паланс (Володимир Палагнюк) — голлівудський актор, який ніколи не цурався свого походження. Він нагороджений "Оскаром" у 1992 році. Народився вже у США, батьки були вихідцями зі Львова та Тернопільщини.

Від Росії Джек відцурався. У 2004 році він відмовився від звання народного артиста Росії, наголосивши, що нічого спільного з Росією не має, адже є українцем.

Я — українець, а не росіянин. Буде краще, якщо я і мої друзі просто підемо з фестивалю, — наголосив Джек Паланс.

Ігор Сікорський.

Народився майбутній геній у Києві. Перше світове визнання він здобув у 24 роки — його літак "Ілля Муромець" став рекордсменом у вантажопідйомності. Згодом авіаконструктор подався у Штати, де відкрив власну компанію — Sicorski Air Engineering.

Його гелікоптери використовували Збройні сили США. Саме "пташки" українського інженера першими в історії перелетіли Атлантику і Тихий океан. Так його літаки та гелікоптери з’єднали континенти і дозволили долати величезні відстані за лічені години.

Серж Лифар

Серж (Сергій) Лифар родом з Київщини. З юності його тягнуло до мистецтва — молодим співав у хорі, грав на скрипці та фортепіано. Балетом почав займатись з 17 років. Згодом емігрував до Парижу, куди його забрала вчителька танців.

Лифаром захоплювались митці та критики, називаючи його богом танцю. Друзями Сержа були Пабло Пікассо, Сальвадор Далі, Коко Шанель. Від громадянства Франції танцюрист відмовився.

- Я українець і цим пишаюсь, — так він відповів на пропозицію Шарля де Голя.

Міла Йовович.

У 5 років Міла емігрувала з батьками до Америки. Тут вона й почала успішну акторську кар’єру. Крім цього Міла ще співає, грає на музичних інструментах та є професійною моделлю.

На відміну від багатьох емігрантів, які бували в Україні раз у житті, вона тут бувала не раз. Під час Революції гідності підтримала українців та закликала шанувальників жертвувати гроші на допомогу постраждалим на Майдані.

Соломія Крушельницька.

Неперевершене сопрано у три октави Соломії Крушельницької не залишало байдужими нікого. Оперною дівою захоплювався увесь світ. Соломія легко співала твори на восьми мовах. Аби слухачі знали, звідки вона родом, після концертів співачка часто знайомила публіку з українськими піснями.

Богдан Гаврилишин.

Економіст зі світовим ім’ям народився на Тернопільщині, зараз мешкає у Канаді. Гаврилишин є членом Римського клубу. Економіст зі світовим ім’ям. Завдяки йому з’явився Всесвітній форум у Давосі — сюди щороку з'їжджаються політики та перші особи світового бізнесу.

Довідка: Римський клуб — міжнародна неурядова організація, яка об'єднує громадських діячів та вчених з понад 30 країн світу. Вони займаються перспективами розвитку людства.

Енді Воргол.

Андрій Варгола став легендою за життя, зробивши з реклами справжнє мистецтво. Він — творець поп-арту. Народився геній у сім’ї лемків вже у США. Воргол займався усім: створював рекламу, знімав фільми, випускав журнали та навіть мав власний телеканал. Культовими роботами стали серія "Кока-Кола" та суп у бляшанці. Далі пішли "8 Елвісів", "Монро" та інші.

Анна Ярославна.

Донька Ярослава Мудрого Анна, вийшовши за короля Генріха, стала прабабцею майже 30-ти королів. Вона була дуже вродливою та розумною. Доки неписемні барони у Франції ставили замість підписів хрестики, вона впевнено підписувалася на державних документах.

Стівен Спілберг.

Хоч народився всесвітньо відомий режисер у США, походить Стівен з Одеси. У сім'ї часто звучала українська мова, а засинав він під українські колискові. Не дарма улюбленою стравою Спілберга є борщ. Свого походження він не цурався, і коли у 2006 році вперше потрапив до Одеси сказав: "Нарешті я на рідній землі!".

Леопольд фон Захер-Мазох.

Батько мазохізму родом зі Львова. Підкорив він Європу творами, яких чекали з шаленим нетерпінням навіть Віктор Гюго, Флобер, Дюма-молодший та французи, які фанатіли від книжок Мазоха чи не найбільше. Та в Україні він жив не довго, далі була Чехія та Австрія.

У своїх найвідоміших творах "Венера в хутрі" та "Дон Жуан із Коломиї" автор не забув про коріння. У цих творах події відбуваються в Україні.

Макс Левчин.

У Кремнієвій долині у США, яка славиться концентрацією високотехнологічних компаній, теж відзначились наші. У свої 27 киянин Макс Левчин створив систему платежів PayPal, якою зараз користується цілий світ. Україну хлопець покинув у 16. На сьогодні він є одним з найуспішніших та найбагатших програмістів долини.

Біллі Еванс.

Пластунка із Західної України встигла підкорити космос. Разом з батьками вона емігрувала до Америки. У 2006 році українка стала 445-ю, хто побачив неосяжний Космос на власні очі. Потім вона полетіла вдруге. За межами Землі їй пощастило бути 27 діб та 5 разів виходити у відкритий космос.

Девід Копперфільд.

Девід Коткін, який зараз є славетним ілюзіоністом, народився у США. Дідусь Девіда по батьковій лінії був іммігрантом з України. Також Копперфільд відкрив містичне кафе без офіціантів та допомагає інвалідам розвивати спритність рук.

Юрій Дрогобич.

Видатний філософ та астроном Юрій Котермак родом з Дрогобича. Згодом він виїхав до Польщі. Саме наш українець першим надрукував твір латинською мовою. Також він був ректором Болонського університету та професором Краківського університету.

Вейн Грецкі.

Канадський хокеїст Вейн Грецкі встановив 61 хокейний рекорд. Українським корінням завдячує бабусі з Тернопільщини, і українську мову чув саме від неї. Вейн засуджує політику Путіна та повністю підтримує Україну. Грецкі, або ж Грицько став символом нового хокею за свою майстерність у гольових передачах, технічність та невловимість. Його ім'я увіковічили у Залі хокейної слави Торонто.

Роберт Максвел.

Одна з найзагадковіших постатей в історії. Гох Мехел Гершович, більш відомий як Роберт Максвел народився на Закарпатті у селищі Солотвино. Своє ім’я він ще змінить кілька разів, поки стане Максвелом – мільярдером, який володів майже всією частиною медійного бізнесу Великобританії. Максвел знав понад 10 мов. Подейкували, що він працював на різні таємні спецслужби та розвідку.

У 1978 році приїхав до рідного містечка на Західній Україні, яке зовсім не змінилося за 40 років. Аби його оживити, запропонував меру 60 мільйонів доларів, але той відмовився.

"Чим більше секретів людина може забрати в могилу, тим успішнішою є в житті", — казав Роберт.

Володимир Горовиць.

Відомий на увесь світ музикант Володимир Горовиць родом з Києва. Сів за фортепіано ще у 5 років. У 21 він виконав 155 творів, що було феноменально для його віку. Далі — у репертуарі 12 концертних програм, додамо, професіонали на той час мали таких максимум 4. Володимир спочатку переїхав до Берліна, згодом — до Америки. Більшість українців і не здогадується про музичного генія. Саме він є володарем 25 премій "Греммі". Платівки з його записами ставали справжніми бестселерами, квитки на концерти розліталися наче гарячі пиріжки.

За словами біографа Горовця, він часто згадував рідний Київ. Якось, граючи з англійським оркестром, Володимир розлютився і сказав: "Я українець і покажу англійцям, що таке темп".

Ервін Чаргафф

Видатний науковець Ервін Чаргафф народився у 1905 році в Чернівцях у забезпеченій єврейській родині. Його батько Герман успадкував невелику банківську контору. Під час Першої світової війни банк Чаргаффа збанкротився і сім’я емігрувала до Відня.

У 1935 році Ервін остаточно оселився у США, де працював у Колумбійському університеті в Нью-Йорку (професором, завідувачем кафедри біохімії, з 1974 – професором біохімії в лабораторії клітини). У 1940 році отримав американське громадянство.

Правила Чаргаффа використовували при визначенні структури ДНК. Також він довів, що ДНК володіє видовою специфічністю, і відкинув гіпотези про існування багатьох різновидів ДНК. Чаргафф був першим хто почав досліджувати денатурацію ДНК.

Володимир Хавкін.

Мільйони людей у всьому світі завдячують Володимиру Хавкіну власним життям. Вихідець з Бердянська винайшов вакцину проти холери та чуми. 22 роки прожив у Індії, де рятував населення від епідемії.

За 40 років професійної діяльності вакцина Хавкіна зберегла життя понад 35 мільйонів осіб. В Індії Володимира почали сприймати як божество. А преса нарекла "благодійником людства".

Соня Делоне.

Одеситка Соня підкорила світ моди вибагливої Франції. Дівчина запропонувала змінити бісер та пір’я на мінімалістичні пальта та сукні прямого крою з геометричним принтом. Лише одягом вона не обмежилась, далі було взуття, розмальовані автомобілі, килими, книги з її ілюстраціями, вітраж та інше. Будинки моди Yves Saint Laurent та Missoni зізнавалися — вона була їхнім натхненням. Соня казала — любов до яскравих кольорів йде з дитинства.

"Це фарби мого дитинства, фарби України. Спогади про сільське весілля із сукнями у червоних і зелених тонах та кольоровими стрічками," – згадувала модельєр.

Віра Фарміга.

Не кожен українець станцює гопака, а от Віра, батьки якої з України, зробить це запросто. Голлівудська акторка Віра Фарміга постійно наголошує на своєму походженні та стежить за подіями в Україні. Російську агресію на сході країни засуджує, а про Путіна висловлюється ясно і коротко: "В українській мові є багато приказок, зокрема, "Не рухай гімн* – не буде смердіти".

mors.in.ua

Подписывайтесь на аккаунт InfoKava.com в Twitter, Facebook или Telegram: в одной ленте новостей - все, что стоит знать о события в Украине и в мире о политике, бизнесе, культуре и экономике.
Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показать еще новость