"Підтримати"
Новини
Всі новини

На що варто звертати увагу, коли ви вибираєте мед (ВІДЕО)

На что стоит обращать внимание, когда вы выбираете мед (ВИДЕО)

Про користь меду напевно чули всі. Докладно про лікувальні якості цього продукту ви можете дізнатися в нашому матеріалі. Тут же ми хочемо розповісти вам про ті, як купити мед, і не натрапити на підробку. І так, на що варто звертати увагу, коли ви вибираєте мед?


Колір


Перше, на що ми звертаємо увагу, це на колір продукту. Колір меду може варіюватися від майже безбарвного до темно-коричневого. В основному, переважають світлі тони, однак такі сорти меду як гречаний, вересовий і каштановий мають більш темні кольори в діапазоні від темно-жовтого до червоно-коричневого. Слід сказати, що темний мед корисніший від світлого. У ньому міститься більше мінеральних і інших речовин.

Аромат


Справжній мед володіє специфічним, білі вираженим запахом. Аромат меду властивий для рослини, з якої він був виготовлений. Це обумовлено змістом занесеними з нектаром різних речовин. Якщо мед не має запаху або пахне кислинкою – можливо, він виготовлений з цукрового сиропу, або неправильно зберігався. Так що відсутність аромату, або будь-який неприємний запах повинен змусити вас утриматися від покупки меду.


Консистенція


Консистенція (у в'язкість) більшості сортів меду, який збирається бджолами в наших краях, відразу після відкачування сиропоподібна. У процесі осідання (2-4 тижню) консистенція стає у язкою і тягучою. Після кристалізації (через 2-3 місяці після відкачування) мед стає щільним, кристалоподібним. На властивість меду кристалізуватися і на швидкість кристалізації впливає, насамперед, співвідношення цукру і фруктози. Чим більше в меді цукру, тім швидше починається і відбувається кристалізація.

Читайте на InfoKava.com: Коли не варто вживати полуницю?
Якщо ви купуєте взимку або ранньою весною рідкий мед — це або перетоплений продукт, або фальсифікат.

Слід зробити одне важливе зауваження: стійкість меду проти нагрівання невисока. Живильні і лікувальні властивості нагрітого або перетопленого продукту знижуються. При 40°С і вище мед втрачає свої корисні властивості і перетворюється в просту солодку субстанцію (практично – звичайний глюкозно-фруктозный сироп). При цьому мед втрачає бактерицидні властивості та аромат. Тепло змінює колір меду – він стає більш темним, іноді коричневим.

При перетоплюванні меду нечесні на руку ділки можуть додавати в мед різні домішки: цукор, патоку, борошно, крохмаль, крейду та інші речовини, через можливий розвиток у продукті процесів бродіння. При покупці вас повинні насторожити бульбашками на поверхні меду, кислуватий запах, а також розшарування. Пам " ятайте – якісний мед після кристалізації має однорідну консистенцію.

Відео по темі: Як визначити якість медуЯк перевірити якість меду в домашніх умовах?


Якісний мед не повинен пінитися, що є ознакою його незрілості, розвитку процесів бродіння, погіршення смакових і поживних речовин. Перевірити якість меду можна в домашніх умовах. Візьміть у продавця невелику баночку продукту, і проведіть вдома кілька простих експериментів.

1. Хороший мед повністю розчиняється в трохи теплій води, надаючи їй жовтувате забарвлення. Якщо ви розчинили у води ложку купленого меду, і виявили облог, пластівці або які-небудь суспензії – радимо більше не купувати продукти у цього продавця.
2. Борошно і крохмаль в меді можна знайте, застосувавши настойку йоду. У водний розчин меду вноситися декілька крапель настойки йоду, після чого неякісний мед, що містить борошно або крохмаль, набуває синій колір.
3. Якщо підробка містить цукрову патоку, то такий мед стає клейким і не кристалізується, а якщо до водного розчину такого меду додати кілька крапель 96% етилового спирту, то у пробі підробки з'явиться білий осад.
4. Перевірити мед на наявність у ньому домішок соди або крейди також можна в домашніх умовах. Для цього потрібно розчинити ложку меду в теплій води, а потім додати до розчину кілька крапель оцту. Якщо в продукті знаходяться якісь домішки, хімічна реакція не змусить себе чекати.
Існує ще один народний спосіб визначити якість меду: розітріть маленьку крапельку на тильній стороні долоні. Через 3-5 хв. натуральний мед вбереться без залишку, ну а якщо залишився липкий, трохи блискучий слід, значить присутні якісь сторонні добавки.


Джерело: cikavosti.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме