"Підтримати"
Новини
Всі новини

Нобелівська премія відправилась до демократів Тунісу

Нобелівська премія відправилась до демократів ТунісуНобелівська премія миру за 2015 рік присуджена організації "Квартет національного діалогу в Тунісі".

Таку інформацію в Осло оголосила голова Норвезького нобелівського комітету Касі Куллманн Фіве.

"За вирішальний внесок у створення плюралістичної демократії в Тунісі незабаром після жасминової революції 2011 року", - сказано в прес-релізі.

"Квартет" був створений в 2013 році, коли процеси демократизації опинилися під загрозою руйнування в результаті політичних вбивств і хвилі цивільних виступів", - зазначають у комітеті.

Згідно прес-релізу, "Квартет" включає чотири ключові організації туніського громадянського суспільства. Завдяки його діяльності став можливий діалог між громадянами Тунісу, політичними партіями та владою, констатують в Нобелівському комітеті.

"Завдяки повномасштабного національному діалогу "Квартет" зміг зупинити хвилю насильства в Тунісі, і його роль аналогічна функцій конгресів світу, про які Альфред Нобель писав у своєму заповіті", - додається в повідомленні.

Згідно з волею шведського винахідника Альфреда Нобеля, премія за заслуги по зміцненню миру стала єдиною з п'яти заповіданих їм більше ста років тому нагород, яка присуджується і вручається не в Стокгольмі, а Осло. Церемонії нагородження лауреатів завжди проходять в один і той же день - 10 грудня в день смерті засновника нагород.

Сума кожної з Нобелівських премій цього 2015 становить 8 мільйонів шведських крон ($ 953 тис.).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини