"Підтримати"
Новини
Всі новини

Нові правила в Україні: права через кур'єра, а розмитнити авто – онлайн

15 вересня Кабінет міністрів прийняв постанову про проведення експериментального проєкту щодо митного оформлення транспортних засобів за допомогою застосунку Дія. Про це повідомив у своєму Telegram народний депутат Олексій Гончаренко, пише Liga.

Зараз митне оформлення транспортних засобів передбачає необхідність заповнення фізичними і юридичними особами попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття і/або митної декларації в письмовій формі.
Документ передбачає:
- здійснення митного оформлення шляхом подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;
- вичерпний перелік документів для вільного оформлення;
- подання документів в електронній формі з використанням порталу Дія;
- нарахування митних платежів в автоматичному режимі, які можна оплатити на порталі Дія, через банки або електронні платіжні системи;
- сплату митних платежів протягом 10 днів;
- завершення митного оформлення авто в автоматичному режимі.
Крім того, в Україні тепер можна онлайн пройти підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв, а отримати водійське посвідчення також можна буде поштою або кур'єром. Такі нововведення пропонуються через пандемію COVID-19.
У січні 2019 в Україні пропонували оформляти водійські права онлайн. У МВС повідомляли, щоб забрати посвідчення без черги, його попередньо потрібно замовити онлайн через електронний кабінет водія. У вересні 2020 року в уряді затвердили нові формати національного і міжнародного водійських посвідчень – вони оформлятимуться на нових бланках і в них з'являться нові дані. У лютому 2021 року посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспорту і автоцивілку в застосунку "Дія" можна використовувати як повноцінний аналог паперових документів.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини