"Підтримати"
Новини
Всі новини

46-м президентом США названо Джозефа Байдена - підрахунок голосів закінчено

Джозеф Робінетт Байден-молодший обраний 46-м президентом Сполучених Штатів сьогодні, в суботу, 7 листопада. Чотири бурхливих роки правління Дональда Трампа завершені. Про це заявили провідні ЗМІ США, зокрема, The New York Times. Трамп вважає, що Байден поквапився з заявою, хоча на даний момент співвідношення голосів становить 284 до 214.

Байден пообіцяв відновити політичну нормальність і дух національної єдності, щоб протистояти економічній кризі та політичним протистоянням. Перемога Байдена означає відкидання Трампа мільйонами виборців, змучених його суперечною поведінкою і хаотичним управлінням, і була забезпечена малоймовірним союзом жінок, небілого населення, старих і молодих виборців та купки розчарованих республіканців, пише видання.

Трамп став першим президентом, який програв переобрання більш ніж за чверть століття. Результат також став історичним моментом для партнера Байдена, сенатора Камали Харріс від Каліфорнії, яка стане першою жінкою, що зайняла пост віце-президента.

Своїм тріумфом Байден, якому цього місяця виповнюється 78 років, реалізував свої багаторічні амбіції в своїй третій заявці на Білий дім, ставши найстарішою людиною, обраною президентом. Байден запропонував основний демократичний порядок денний, але багато виборців тяжіли не стільки до його політичної платформи, скільки до його біографії. Прагнучи зайняти вищий пост в країні через півстоліття після своєї першої кампанії, Байден - кандидат на заході своєї кар'єри - представив виборцям своє життя невдач і одужання як притчу для потерпаючої країни.

Гонка, що завершилася після чотирьох напружених днів підрахунку голосів на кількох полях битв, стала своєрідним референдумом для Трампа. Він жадав уваги, і виборці, які його любили чи ненавиділи, прагнули винести вирок щодо його перебування на посаді. І, схоже, винесли.

Американці рідко зміщують діючих президентів з поста, але з самого початку і до кінця гонки Байден зробив характер президента центральним елементом своєї кампанії. Проте, Байден сказав, що хоче примирення. Він сказав, що скоро настане час «об'єднатися, зцілитися, згуртуватися як нація».


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме