"Підтримати"
Новини
Всі новини

Євросоюз має намір значно посилити охорону зовнішніх кордонів

ЄС посилить контроль і правила безпеки в країнах Шенгенської зони з метою захисту Євросоюзу від зазіхань терористів.

Президент Франції Еммануель Макрон відвідав прикордонну з Іспанією зону та заявив про намір закликати ЄС переглянути правила Шенгенської зони в бік посилення захисту кордонів Євросоюзу. Про це повідомляє Euronews, передає УНН.

“Я за таке рішення, і я внесу на грудневому саміті ЄС відповідну пропозицію, з тим, щоб ми повністю переглянули Шенген, переосмислили його організацію, посилили охорону на зовнішніх кордонах спільноти, в тому числі за рахунок справжньої поліції безпеки і посилення контролю за дотриманням наших правил, а також за рахунок успішної організації спільної роботи наших міністрів внутрішніх справ і сил безпеки, щоб Європа могла функціонувати в цій сфері набагато більше згуртовано”, — заявив Макрон.

Зазначається, що Макрон планує вдвічі збільшити чисельність сил безпеки на кордонах Франції з її сусідами по ЄС с 2 400 до 4 800 осіб.

Минулого тижня у Франції оголосили найвищий рівень терористичної небезпеки після того як в церкві Ніцци були вбиті троє людей. Підозрюваний, мігрант з Тунісу, прибув до Італії через Середземне море, а потім перебрався до Франції по суші.

Двома тижнями раніше недалеко від Парижа учитель історії був обезголовлений чеченським біженцем. А в понеділок у Відні чотири людини загинули від рук 20-річного стрільця, у якого було подвійне громадянство Північної Македонії та Австрії.Єврокомісія організовує перший Шенгенський форум у рамках нового пакту ЄС щодо імміграції та притулку. Він пройде до початку грудня. Про це сказав офіційний представник ЄК Крістіан Віганд, повідомляє Кореспондент з посиланням на міжнародні інфорагентства.
"Шенгенський простір - одне з найбільших досягнень Європейського Союзу. У наших спільних інтересах зберегти цілісність і гарне функціонування Шенгенської зони без контролю на внутрішніх кордонах, - сказав він на брифінгу в Брюсселі. - Проте в останні роки, після неодноразових криз, по Шенгенському простору пройшлася наростаюча напруженість".
Представник ЄК відповідав на запитання про реакцію Брюсселя на оголошення президентом Франції Емманюелем Макроном 5 листопада подвоєння сил, що відповідають за контроль на кордонах із сусідами по ЄС, через загрозу терактів і нелегальної імміграції. Макрон закликав ЄС "ґрунтовно заново відтворити свій Шенгенський простір".
Віганд заявив, що форум визначить орієнтування щодо реформування Шенгенського простору. У цій зустрічі візьмуть участь європейські депутати, представники міністерств внутрішніх справ держав-членів ЄС та інших гілок влади цих країн.
Він назвав основні елементи майбутньої стратегії щодо Шенгенського простору. До них відносяться посилення контролю і поліпшення управління зовнішніми кордонами, зміцнення співпраці та покращення обміну інформацією, особливо поліцейської, між владою держав-членів ЄС, взаємопов'язана європейська система управління кордонами, посилена підтримка з боку профільних агентств ЄС, поліпшення реалізації прийнятих рішень.
Напередодні президент Франції Емманюель Макрон закликав переглянути правила Шенгенської зони в бік посилення захисту зовнішніх кордонів ЄС.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини