"Підтримати"
Новини
Всі новини

IKEA проведе незалежний аудит через скандал з поставками деревини з України

Шведська компанія IKEA, що потрапила в скандал у зв'язку з поставками деревини для виробництва меблів, має намір провести незалежний аудит відносно постачальників з України.
Рітейлер меблів IKEA заявив, що перегляне свою ланцюжок поставок деревини в Україні після повідомлення неурядової організації (НУО) про незаконні рубки в Карпатах, де мешкають знаходяться під загрозою зникнення рисі і бурі ведмеді, повідомляє Reuters.
У повідомленні Earthsight стверджується, що постачальники IKEA незаконно добували деревину, використовувану для виготовлення деяких з найбільш популярних стільців шведської компанії.

«Ми визнаємо, що незаконні рубки залишаються широко поширеною глобальною проблемою, і активно працюємо над реалізацією заходів з перевірки відповідності наших постачальників законності», - повідомили в компанії.
Раніше громадська організація Earthsight оприлюднила розслідування, в якому говориться, що IKEA продає в своїх магазинах стільці Terje, які нібито виготовляють з українського бука, незаконно вирубаного в Карпатах. Так, згідно з розслідуванням, постачанням бука для IKEA, за повідомленням Reuters, займається лісомисливське господарство в селищі Великий Бичків на Закарпатті.
Уточнюється, що Державна екоінспекція України вже перевіряла це господарство і підтвердила, що лісництво видало незаконні ліцензії на "санітарну" вирубку понад 100 ділянок з квітня по червень 2018 року. При цьому під видом "санітарної вирубки" знищуються найякісніші дерева, які і вивозяться масово за кордон, незважаючи на всі запевнення про заборону.

У 2019 IKEA використала близько 21 мільйона кубометрів круглого лісу, що становить майже 1% світового обсягу виробництва пиломатеріалів.

Прит цьому IKEA заявила, що деревина з України складає менше 1% від того, що вона отримує з усього світу.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме