"Підтримати"
Новини
Всі новини

Контракт на рік або звільнення: новий закон поставив літніх вчителів перед вибором

Зрілі вчителя звільняються через дискримінаційної норми нового Закону України «Про повну загальну середню освіту». Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневіч, пише Думська.

За її словами, даний нормативний акт, прийнятий в січні 2020 року, передбачає, що до 1 липня директори шкіл повинні укласти з вчителями пенсійного віку строкові трудові договори на один рік.

«Якщо вчитель відмовляється, його повинні звільнити. Аргумент: школа потребує оновлення. Так, діти, дійсно, дуже люблять молодих, не виснажених, більш врівноважених (спірне питання). Я вже багато про це говорила і не хочу повторюватися. Я вважаю, що ця норма є несвоєчасною і дискримінаційною. І якби я працювала зараз в школі, то теж перейшла б на такий договір разом зі старшими колегами..., тому що умови повинні бути рівними, і якщо у нашої держави вже є можливість вибирати вчителів, а посади вчительські стали такими привабливими і конкурентними...» - обурюється директор департаменту.

За словами чиновника, багато вчителів сприймають згадану вимогу закону як особисте приниження і відмовляються підписувати договори.

«Ідуть хороші вчителі... А директора не знаходять слів, щоб переконати: ви потрібні дітям, потрібні школі, потрібні освіті. Мої дорогі колеги. В Одесі сьогодні більше 600 вакансій педагогів. Молодим вчителям є де працювати. Ви стільки сил вклали в свою справу і наших дітей. Ви потрібні нам, потрібні своєму місту, потрібні державі», - каже Олена Буйневіч.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини