"Підтримати"
Новини
Всі новини

На Донеччині пройшов всеукраїнський фестиваль грецької культури Мега Юрти

У Волновасі (Донецька область) пройшов всеукраїнський фестиваль Мега Юрти, який з 1988 року проходить, переважно, на Донеччині, де проживає 85% найбільшої в Україні діаспори - грецької.

Як правило, свято проходить один раз на два роки, хоча бували і перерви, і свята щорічно. Зараз частина грецьких селищ і міст в Приазов'ї - під окупацією, але всі ми сподіваємося, що колись все повернеться на круги своя - і Приазов'я, як і раніше, і раніше буде єдиною частиною Донбасу і України.
Фестиваль 2019 року - особливий. Він пов'язаний з 240-річчям переселення греків з Криму до Приазов'я. Сьогодні це назвали б депортацією, тому що указ Катерини Другої був обов'язковим і не брав до уваги ніяких інтересів людей. Єдино чим він відрізнявся від сталінських депортацій, - грекам надали землі, правда, пустельні і необжиті. Але працьовитий народ ціною відчайдушних зусиль перетворив прибережну частину Дикого поля в квітучий край.
Греки - народ, який знає толк в святах. Свята у них завжди багатолюдні, красиві і хлібосольні. Таким був і нинішній - Мега Юрти, який з 2005 року носить ім'я відомого письменника, поета, композитора, видатного діяча грецького національного руху Доната Патричі.
Член оргкомітету фестивалю, головний редактор газети «Елліни України» Вікторія Помазан і автор фотографій Лев Сандалов зробили спеціально для InfoKava фоторепортаж зі свята в Волновасі.
Незважаючи на близькість до фронту, атмосфера свята була піднесеною. За великим рахунком, саме тому і була обрана для святкування Волноваха - життя триває, мир - буде!
Крім грецьких товариств Донеччини, в святкуванні Мега Юрти взяли участь лідери та активісти грецьких товариств з Бердянська, Одеси, Херсона, Дніпра, Миколаєва, Києва, Запоріжжя, Краматорська, Львова, Харкова, з Сартани і Старого Криму, з сільських районів Донецької області і інших куточків України. Були навіть греки з Донецька, а також почесні гості з Греції та Грузії. За словами нового голови Донецької ОДА Павла Кириленка, він захоплений відданістю греків Приазов'я своїм традиціям і умінням наповнити їх сучасним змістом.
Естафету фестивалю прийняв Великоновосілківський район - наступне свято, в 2021 році, відбудеться саме там.

Подивіться на миті і учасників свята...


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини