"Підтримати"
Новини
Всі новини

Супрун попереджує: соцмережі вкрай негативно впливають на користувачів

11:00, 06 травень 2019
1 143

Уляна Супрун, коментуючи намір Instagram приховувати ці позначки під постами, розповіла на своїй сторінці у Facebook, що існує безліч досліджень, які підтверджують негативні ефекти від надмірного користування соцмережами.

Свій допис вона присвятила тому, що Instagram тестує нову функцію – приховання кількості лайків під фото. Замість загальної кількості вподобань буде вказано лише кілька імен, які вподобали фото, і напис “та інші”. Розробники вважають, що підрахунок кількості лайків погано впливає на психічне здоров’я користувачів.

Кількість віртуальних друзів, зауважує Супрун, не підтверджує соціалізованість людини і часто діє навпаки, викликаючи почуття самотності в реальному житті, а також - додатковий стрес; підвищення відчуття тривоги; зниження самооцінки; порушення сну; погіршення настрою; розвиток депресії; залежність та гостре почуття самотності.

Крім того, фото в соціальній мережі можуть створювати нереалістичні очікування з приводу свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці.

Супрун лайк у соцмережах називає "інвестицією у взаємостосунки". Такий вияв уваги збільшує відчуття підтримки. Він особливо ефективний, коли адресований від близьких людей. Крім того, лайки чи коментарі під фото або дописом стимулює вироблення дофаміну.

Негативні коментарі, які також мають місце у мережі, погано вливають на психологічне самопочуття. "Фото в цій соціальній мережі можуть створювати нереалістичні очікування стосовно свого зовнішнього вигляду та сприяти низькій самооцінці. Саме Instagram, де персональні фотографії займають центральне місце серед контенту, сильно впливає на появу таких відчуттів", - зазначає вона.

Уляна Супрун наводить одне із опитувань серед підлітків, яке визнало Instagram платформою, що має найбільший негативний вплив на психічне здоров'я. Респонденти вважають, що соцмережа не тільки простір для самоідентифікації, а й пов'язана з високим рівнем тривоги, депресії, залякуванням.

"З сьогоднішнім розвитком технологій важко спрогнозувати, як зміниться життя людей через невеликі інтервенції. Натомість стосовно психічного здоров’я можна стверджувати, що спілкування в реальному житті, підтримка та відчуття близькості офлайн, мають значно більше переваг", - пише Супрун.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини