"Підтримати"
Новини
Всі новини

Храм УПЦ КП на Хортиці охороняє Нацгвардія

Релігійний скандал, спровокований священиками МПЦ Московського патріархату, які відмовилися відспівувати малюка, що загинув під тілом самогубця, продовжує тліти в Запоріжжі.

Порушено кримінальну справу за фактом розпалювання релігійної ворожнечі - про це повідомила обласна прокуратура. Цією справою займається слідчий відділ СБУ.

Зокрема, мова йде про те, що представники Запорізької єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), ГО "Союз православний"Радомир" та інші невстановлені особи умисно розпалюють національну і релігійну ворожнечу.
Також мова йде про образу почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, якщо вони спричинили тяжкі наслідки у вигляді виникнення зіткнень і масових заворушень в Запорізькій області та інших регіонах України.
"Встановлено, що представники Запорізької єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів - тільки тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ МП, чим ображають почуття громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями. Зазначені особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України", - йдеться в повідомленні прокуратури.
Крім того, деякі представники зазначених релігійних організацій останнім часом допускають висловлювання про єдність слов'янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви (РПЦ) МП, яка підтримує агресію Росії у Донбасі.

Серед прихожан храмів поширюється інформація про необхідність об'єднання України з Росією і засуджується Європейський напрямок розвитку, засуджується проведення антитерористичної операції, а також виправдовуються агресивні дії Російської Федерації по відношенню до України.

В даний час, у зв'язку з напруженими відносинами серед віруючих, на Хортиці, в історико-культурному центрі "Запорізька Січ", з 9 січня чергують бійці Нацгвардії - щоб уникнути провокацій, здійснених на релігійному грунті. На Хортиці, як відомо, розташований храм УПЦ Київського патріархату.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини