"Підтримати"
Новини
Всі новини

НАБУ заявило про непоправну шкоду, яку йому завдало СБУ

Взаємини між впливовими організаціями України, починаючи від МВС і прокуратури і закінчуючи НАБУ і СБУ, нагадують боротьбу між собою, а не з корупцією. Однак куди цікавіші глибинні, а не зовнішні причини цього.
Вчора, як відомо, ЗМІ вибухнули подробицями про затримання в результаті спільної спецоперації СБУ та Генпрокуратури співробітників НАБУ. Однак на брифінгу глава НАБУ Артем Ситник розповів, яка, на думку НАБУ, мета дій (а вони, як відомо, були жорсткими і невиправдано грубими) СБУ і Генпрокуратури.
Після переговорів з генпрокурором і главою СБУ було визначено, що, імовірно, ніхто затриманий не буде, під вартою працівників Антикорупційного бюро не буде. Раніше, як відомо, був затриманий детектив НАБУ, який працював під прикриттям, і ще 7 співробітників НАБУ.
"У них (ГПУ) є розслідування, яке було розпочато за заявою першого заступника глави Міграційної служби - і це розслідування стосується, нібито, провокації хабара з боку працівників Антикорупційного бюро", - сказав Ситник. Однак, за словами Ситника, антикорупційні органи вели спецоперацію під прикриттям для викриття корупційної схеми в Державній міграційній службі.
"Один з фігурантів цього розслідування сьогодні давав прес-конференцію і викладав свою версію подій", - сказав директор НАБУ, коментуючи заяву Діни Пімахової. "Я хочу сказати, що ця спецоперація тривала з весни. Дуже багато злочинних дії було задокументовано, але вчорашня подія - розслідування ГПУ і СБУ - нашу операцію фактично припинило", - підкреслив він.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підкреслив: "На даній стадії ми не хочемо оголошувати факти, які мали місце вчора, тому що йде слідство, і є таємниця слідства. Багато домислів озвучено в ЗМІ сьогодні і вчора". Ситник підтвердив: "Щоб ці розслідування (ГПУ і СБУ - ред.) Були проведені максимально ефективно і були прийняті законні рішення, більше інформації зараз ми давати не будемо. Але всі відповіді будуть дані в ході розслідувань цих справ".
Метою №1 вчорашніх дій, на думку Ситника був зрив конкретної операції - розкриття корупційних схем в Державній міграційній службі України.
Сьогоднішні результати спецоперації СБУ та Генпрокуратури такі: розсекречені конспіративні приміщення НАБУ, виведений з-під прикриття секретний агент, найширший суспільний і офіційний резонанс. Ну і, зрозуміло, зрив операції, яку здійснювало НАБУ.
Найцікавіше, що затримання конкретної особи в міграційній службі не планувалося - операція НАБУ була спрямована на розкриття схем, в яких могли бути задіяні чиновники різних відомств і рангів.
В цілому ж, організація, яка покликана боротися з корррупцією і мати підтримку від силовиків, має в особі цих органів найбільш явне, за словами А.Ситніка, протистояння і перешкоди.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини