"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дивовижні місця України: Мавринський майдан, Дніпропетровська область


В Україні чимало містичних, таємничих і загадкових територій. Просто вони, як то кажуть, не розкручені, як той же Стоунхендж в Англії або якісь інші відомі місця в інших країнах.

Сьогодні ми вирушимо в одне з найбільш незрозумілих місць Дніпропетровської області. З давніх-давен люди - любителі, вчені, дослідники паранормальних явищ намагаються пояснити те, що бачать там, але не можуть.

Ця місцевість називається Мавринський майдан. Розташована вона недалеко від села Межиріч під Павлоградом. Це величезна територія з курганами і строго розпланованими земляними валами, походження яких якраз і не можуть пояснити ні вчені, ні езотерики, ні будь-які інші дослідники. Документів немає, свідоцтва епох немає - і залишається тільки фантазувати і придумувати власні версії.

Версій багато. Дехто вважає, що це - залишки стародавньої обсерваторії, звідки спостерігали за зірками і явищами природи. Хтось думає, що це розграбовані стародавні кургани, які після дуже давніх розкопок набули ось такого вигляду, а хтось вважає, що це козацьке укріплення, залишки фортеці, яка служила форпостом в придніпровських степах. Є і більш екзотичні припущення: наприклад, космічний «аеродром», який використовували інопланетяни. Ну а найбільші любителі пояснень вважають, що це просто величезне язичницьке святилище, де проходили ритуали і приносилися жертви.

Довести прийнятність будь-якої версії, не є можливим, тому що системного вивчення немає, археологи цими місцями не особливо цікавляться - ніхто не дає на це кошти. Сюди водять екскурсії і забрідають любителі розкопок, яких називають «чорними археологами», але відомостей про те, що вони знайшли тут якісь цінні речі, немає.

Спроби вивчати це місце, звичайно ж були. Вчені встановили, що деякі споруди налічують не менше ніж 5000 років. Це означає, що люди були в придніпровських степах ще в настільки давні часи.

Споруди є пов'язаною конструкцією, що складається з безлічі курганів, валів і правильних кіл. Звичайно ж, всі вони заросли травами, але їх геометричність ще добре помітна. А з повітря (а фотографій Мавринський майдану зроблено чимало) і взагалі видно стрункість цієї споруди і його аж ніяк не природне походження.

До речі, в цьому місці не ростуть дерева - тільки трави. Це суто степова зона, навіть вода з улоговини, не затримуючись, йде безслідно відразу після всіх дощів. Вражаюче, але це так, і це підтверджують всі дослідники, що побували там: на цій місцевості не тільки не гніздяться птахи, але вони там навіть не пролітають - щебету жайворонка в височині або пролітаючої степової чайки, не кажучи вже про інших птахів, ніхто не чув в тих місцях.

Ті, хто побував тут, стверджують, що Мавринский майдан має власну енергетику, яка добре відчувається при перебуванні там. Судячи з усього, це енергетичне поле якраз і відлякує птахів.

Сама споруда - величезних розмірів, її відгалуження займають десятки метрів. А якщо знаходитися на дні котловану, то все сказане, навіть неголосно, чути нагорі - резонанс приголомшливий.

Найбільш технічно просунуті спостерігачі вважають, що знімок Мавринського майдану з повітря нагадує параболічну антену, яка поглинає енергію навколо. Іншим ці дивні повороти, кола і овали нагадують... краба, який розкинув свої клішні і чогось чекає. Або павука, як стверджують інші спостерігачі. Або черепаху... З землі майдан не дуже вражає, а ось з повітря це виглядає грандіозно і навіть вельми страхітливо.

Ця дивовижна споруда не була єдиною в цих місцях. Раніше, кілометрах в 10 від села Межиріч, знаходився ще один такий майдан, який знищили, коли проводили трасу Дніпропетровськ-Донецьк. Звідти брали глину! Але хоча б археологи спочатку отримали дозвіл на розкопки - і саме там і виявили останки воїна в спорядженні і побутове начиння, за якими визначили вік 4-5 століть до нашої ери.

В степах під Павлоградом ще на початку двотисячних налічувалося понад 400 курганів. Але багато які з них знищені урбанізацією, а деякі, розкопані бездарно і неправильно, не принесли нічого нового в науку і привели лише до втрати дорогоцінних свідоцтв сивої давнини.

Що б це не було, - зіккурат, засіб зв'язку, капище або поховання, - це свідок давніх епох. Можливо, вчені коли-небудь продовжать пошуки в цих місцях - дбайливо і вдумливо. Одне здається безсумнівним: знищувати святилище не можна. Потрібно дати можливість стародавнім епохам перебувати в спокої - можливо, тоді і у нас встановиться спокій в країні ...

Олександрина Кругленко, InfoKava

некомерційний проект


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини