"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: Рак мозку можна передбачити за п'ять років до його прояви


Зміни імунної активності організму можуть передбачити виникнення пухлин в мозку за п'ять років до появи перших симптомів.

Взаємодії між білками, які передають інформацію від однієї імунної клітини до іншої, у таких пацієнтів можуть ставати слабшими, і це говорить про те, що в майбутньому їм може бути поставлений діагноз «рак мозку».

Про це розповіли американські вчені з Університету Огайо (Ohio State University), групою яких керувала Джудіт Шварцбаум (Judith Schwartzbaum).

Дослідники сфокусувалися на гліомах, які складають 80% від усіх пухлин мозку. Середня виживаність при цьому діагнозі становить 14 місяців. Серед симптомів гліоми – головні болі, втрата пам'яті, зміни в поведінці, проблеми з мовою і з зором.

Зазвичай пухлину знаходять тільки через три місяці після появи перших симптомів, і до цього часу вона вже стає агресивною.

Фахівці вивчили зразки крові 974 пацієнтів, у половини з яких протягом кількох років після взяття крові розвинувся рак мозку.

Грунтуючись на минулому дослідженні, в якому вона шукала зв'язок між алергію і рак мозку, Джудіт Шварцбаум і її колеги досліджували поведінку в крові цитокінів, білків, які стимулюють імунну систему організму, «спілкуючись» між собою і з імунними клітинами. Наукова група виявила, що взаємодія між цитокінами та імунними клітинами у людей, які потім хворіли на рак, була меншою, крім того, були знайдені певні цитокіни, які, можливо, відіграють особливо важливу роль у розвитку гліом". Це не означає, що всім людям необхідно робити новий тест, але, можливо, у деяких пацієнтів, з приводу стану яких є підозри, він допоможе знайти рак і раніше почати терапію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини