"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені переглянули вплив анестезії на мозок людини


За більш ніж сто років анестезія стала звичною частиною хірургічних операцій. Але незважаючи на її буденність, вчені не могли до кінця зрозуміти, як саме вона відключає свідомість.

«До цих пір залишається відкритим питання про те, як загальна анестезія приводить до втрати свідомості», — кажуть німецькі дослідники. Однак, основною гіпотезою було порушення зв'язків між різними частинами мозку, що призводить до скорочення обсягу переданої між ними інформації.

Але що якщо спочатку ніякої інформації і не було? «Ця альтернативна інтерпретація виходить з простого принципу, що інформація, яка не доступна в джерелі передачі інформації, не може бути передана», — каже одна з учених, Патриція Вольштадт. Вона та її команда перевірили цю гіпотезу, провівши спостереження за активністю мозку тхорів, яких введи в стан анестезії.

Вчені виявили, що найбільше зниження інформації відбулося не у досліджуваній зоні, куди вона повинна була надійти, а в її відправної точки, префронтальній корі. Таким чином, справа виявилася не в скороченні інформаційного каналу, а в зниженні діяльності префронтальної кори, тобто анестезія втручається у зв'язку між нервовими клітинами в межах певних регіонів мозку.
Подальші дослідження феномена втрати свідомості можуть привести нас до ще великих відкриттів, в тому числі, того, звідки взагалі береться свідомість, пише Science Alert.

У листопаді вчені Гарварду оголосили, що знайшли фізичний джерело людської свідомості — дві зони в корі головного мозку, пов'язані з бруківки покришкою. Дослідження очікує підтвердження від незалежних груп вчених.

За матеріалами: news.eizvestia.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини