"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Грузії розповіли про те, як на практиці працює безвізовий режим з ЄС


Побоювання громадян Грузії, пов'язані з умовами в'їзду в країни Євросоюзу на умовах безвізового режиму, виявилися марними.

Про це розповів грузин Віталій Сафаров, пише "Радіо Свобода".

Він летів з Тбілісі в Прагу за новими правилами (безвізовий режим для Грузії заробив в кінці березня) і був здивований простотою заходу кордону.

Після Чехії він попрямував до Києва. Сафаров каже, що українська митниця забрала набагато більше часу, ніж Шенгенська.

"Я сам не думав, що буде так легко і на кордоні не буде питань. Це все залежить, мабуть, від країни. Нас навіть не спитали: "Куди ви їдете, навіщо?". Нам поставили штамп за 2-3 хвилини. Вони лише просять страховку. Страховка обов'язкова. Хоча на нашому кордоні, коли ми вилітали, нам сказали, що обов'язково ще виписка з банку. Як я знав, мінімально у нас має бути 50 євро на людину на день. Але нас не запитали нічого. Прямо вдарили штамп і впустили, хоча ми чекали на питання", – зазначив Сафаров.

По Грузії теж були побоювання, що люди масово поїдуть працювати нелегально в країни ЄС. Втім, зараз це зробити ще складніше, ніж раніше, пояснив Сафаров. Через 90 днів, як людина відзначилася на кордоні, її почне шукати власна країна, щоб повернути назад, підкреслює він.

Безвізовий режим не передбачає виїзду для роботи або навчання за кордоном. Як відомо, перша умова перетину кордонів 30 країн, у яких буде працювати безвиз, – біометричний паспорт, друга умова – за період півроку в цих країнах можна перебувати не більше, ніж три місяці.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини