"Підтримати"
Новини
Всі новини

Армія Канади: не годують і квартири не дають, зате соцпакет і пенсія на висоті


Стандарти НАТО, армія Канади, всі білі-пухнасті, всі "як сир у маслі" ? Під час відвідування розташування однієї з бригад 4-ї Канадської дивізії радник президента Юрій Бірюков влаштував "допит з пристрастю" капралові підрозділу розвідки.

"Розкладу по пунктах найзатребуваніші нами." - пише Бірюков у своєму Фейсбуці

Форма та екіпіровка
Всім забезпечує армія, нічого купувати самостійно не треба. Подробиці не питав, запросив окремим звітом, але літніх польових костюмів видають 3 комплекти. Теоретично - на рік. Практично - можна частіше, можна рідше.
Тобто, якщо ти зносив свої костюми, пошкодив їх під час роботи - ідеш на склад і отримуєш нові. Шляхом ОБМІНУ. Навіть, якщо порвав в непотріб. Навіть, якщо пропалил, просвердлив, пролив отруйним окропом - здай залишки, дрантя, лахміття. Форма - державна власність, ти повинен її здати.
Правило не поширюється на нижню білизну. Все інше - здаєш.

Квартири і казарми
Квартирно-казармене забезпечення - нульове. Від слова зовсім. Від слова взагалі.
Строкової служби немає, всі контрактники. На території бази є невелика кількість квартир. Якщо хочеш жити там знімаєш у дивізії, оплачуючи оренду. Невисоку, але платиш із зарплати. Квартири не дуже комфортні, там мало хто живе. Все знімають житло за межами бази, або купують (в кредит). Ніяких компенсацій, надбавок, додаткових оплат - житло твій головний біль. Єдине, що оплачує армія - переїзд із міста в місто.

Харчування в пункті постійної дислокації
Відсутнє як клас. Є тільки харчування караулаьной служби, якщо заступив у наряд. Для всіх інших - нічого. Жодних сніданків-обідів-вечерь, жодних компенсацій чи доплат. На території бази є кілька кафе-їдалень, де можна їсти - за гроші. Ціни нижче, ніж в кафешках за межами бази.
Якщо їдеш у відрядження - щедрі добові.
Попутно, на території бази декілька клубів, з бильярдами-барами-випивкою. Оплачується річний абонемент, сума невисока. При цьому для рядових є свої заклади, сержантський склад - свої заклади, офіцерський склад -свої заклади. І без особливого запрошення в особливих випадках - рядовий в офіцерський клуб не зайде. Як і навпаки, офіцерам не можна ходити в солдатські клуби.

Соцпакет і страхування
Коньок і коронний номер. Багато всього - медичне, від нещасного випадку у мирному житті, по пораненню. Те, на що цивільні витрачають до 20% доходу на рік.

Зарплата
Моїм співрозмовником був капрал, з 12-ю роками вислуги. В рік отримує 55 000 канадських доларів ДО податків. Тобто, на руки "чистими" отримує 45 000 (908 200 грн). За його словами, і напруженому виразу обличчя - ось не дуже він таким розміром задоволений. Для нього велика стаття витрат - оплата житла і дитячий садок для двох дітей, за які теж чимала оплата. За ротації в контингенти (раз в три роки) - окремі надбавки, істотні. Але залежать від країни та ступеня небезпеки.

Пенсія
Один з головних мотиваторів йти на військову службу - пенсія. 75% від середнього значення за останні три роки служби, після 25 років вислуги. І окремо можеш сам накопичувати, перераховуючи все життя на пенсійний рахунок.

"В цілому - залишилося відчуття раціональності, без особливих надмірностей. Чесно платять нормальні гроші, що забезпечують гідне життя під час служби і гарантують нормальну пенсію. АЛЕ без надмірностей. Багато речей я розумію, про багато речей би мріяв, але як об'єктивно-недостатнє наше фінансування, так і суб'єктивно-важкий спадок "соціалістичного минулого". Наприклад, так і не зміг пояснити своєму співрозмовникові про наші "безкоштовні квартири", які все одно практично не видаються." - підводить підсумки Бірюков

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме