"Підтримати"
Новини
Всі новини
/

Тілафуші - найбрудніший острів на Мальдівах


Чудові Мальдівські острови, розташовані в Індійському океані на північний захід від південного краю Індостану, знамениті на весь світ чудовими піщаними пляжами і бірюзово-блакитний водою. Мало хто знає про брудну сторону цієї краси. Всього в декількох милях на захід від столиці Мальдів і одного з найбільш населених островів на планеті Мале знаходиться острів Тілафуші, на якому влаштовано муніципальне звалище.
Тілафуші не завжди був островом-звалищем. По суті, Тілафуші — це навіть не острів. Двадцять п'ять років тому це була невинно чиста лагуна. Але в грудні 1991 року влада прийняла рішення влаштувати в лагуні смітник, щоб впоратися з наростаючою проблемою переробки сміття, виробленого туристичною індустрією.

Через місяць сюди почали привозити сміття. В піску викопували величезні ями, і сміття, яке прибувало з Мале і з інших населених островів, складали в ями, які потім присипали шаром будівельного сміття і рівняли з білим піском.

Площа Тілафуші зростала, і влада стали здавати в оренду землю під різні виробництва, у тому числі виробництво човнів, упаковку цементу, упаковку метану і під великі склади.

Зараз на Тілафуші працює більше тридцяти фабрик, діє мечеть і проживає близько 150 мігрантів з Бангладеш, які порпаються в 330 тоннах сміття, яке розкидане по острову і прибуває щодня. Сюди привозять так багато відходів, що острів росте на квадратний метр в день.

Деяке сміття тепер плаває в океані, і його прибиває до берегів Мале. Воно забруднює багато місця для підводного плавання в цьому районі. Екологи критикують нетерплячих човнярів, які кидають сміття прямо в лагуну, тому що процедура розвантаження може займати до семи годин.

Сміття стало такою серйозною проблемою, що у 2011 році влада навіть накладала заборону на викид сміття на Тілафуші. Зараз частина відходів експортується в Індію для переробки з метою повторного використання матеріалів.

За матеріалами: bigpicture.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини