"Підтримати"
Новини
Всі новини

Росія і Китай заблокували резолюцію ООН по СиріїУ Раді Безпеки ООН представники Росії і Китаю у вівторок, 28 лютого, наклали вето на проект резолюції про введення санкцій проти представників режиму сирійського президента Башара Асада за застосування хімічної зброї.

Проект резолюції, який внесли США, Британія і Франція, підтримали дев'ять членів РБ ООН, включаючи Україну. Проти проголосували Росія, Китай і Болівія, а Казахстан, Ефіопія Єгипет утрималися, повідомляє Deutsche Welle. Таким чином, РФ в сьомий раз з 2011 року ветує проекти резолюції щодо Сирії. Китай скористався правом вето в шостий раз.

Проект резолюції передбачав включення в санкційний 11 список представників військового керівництва Сирії і 10 профільних установ. Автори резолюції пропонували заморозити їх грошові кошти та інші фінансові активи, закрити в'їзд в країни-члени ООН, заборонити Сирії продаж хлору або предметів, зазначених у списках Конвенції з химоружию, а також усіх видів зброї і вертольотів.

Експерти спеціальної комісії ООН і Організації по забороні хімічної зброї в жовтні минулого року прийшли до висновку, що сирійський режим у 2014 і 2015 роках застосував хімзброю в ході бойових дій в трьох населених пунктах.

В серпні 2016 року правозахисники повідомили про 136 випадках застосування хімічної зброї військами Башара Асада в Сирії. У грудні були зафіксовані випадки застосування хімічної зброї в районі Пальміри.

Режим Асада і Кремль заперечує використання хімічної зброї. Але розслідування, проведене ООН, показало, що хімічна зброя використовувалося і військами Асада, і бойовиками ІГІЛ. Дамаск назвав результати розслідування "помилковими". Росія відмовилася визнавати.

За матеріалами: zn.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини