"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені вивели параметри ідеального жіночого танцю


Психологи з Нортумбрійского університету в Ньюкаслі з допомогою комп'ютерної візуалізації з'ясували, які рухи свідчать про те, що жінка добре танцює.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на chrdk.ru

Танець — універсальний тип поведінки, властивий всім культурам. Безпосередньо для виживання і розмноження він не важливий, проте вчені вважають, що він виник як форма шлюбної поведінки: танець повідомляє потенційним партнерам інформацію один про одного.

Британські психологи припустили, що якщо танець приваблює потенційних партнерів, то можна з'ясувати, які його руху особливо привабливі. Вони сфокусувалися на жіночому танці, адже попередні дослідження показали, що жінки в танці частіше привертають чоловіків, ніж навпаки, і що чоловіки, спостерігаючи за танцюючими жінками, приділяють більше уваги саме привабливим танцюристкам.

В експерименті взяли участь 39 гетеросексуальних жінок у віці від 18 до 30 років (середній вік учасниць 21,5 рік). Жодна з учасниць не була професійним танцюристом і не випробовувала проблем зі здоров'ям, які могли б вплинути на рухи. Для реєстрації рухів на основні частини тіла і суглоби учасниць вчені прикріпили світловідбиваючі мітки. Танцювальні па записувалися системою захоплення руху, яка реагує на переміщення міток.Оскільки танець — це рухи під музику, вчені припустили, що рухи кращих танцорок будуть більш точно потрапляти в ритм музики. Учасниці не отримували жодних інструкцій, як вони повинні танцювати. Дівчата рухалися під барабанний ритм протягом 30 секунд. За допомогою отриманих даних про їх рухах були побудовані 39 анімованих персонажів, позбавлених зовнішніх відмінностей (зростання, ширина стегон тощо).

Далі вчені провели опитування серед 57 чоловіків та 143 жінок. Їм було запропоновано за шкалою від 1 до 7 (де 1 — найнижча оцінка) оцінити за п'ять анімованих танців без звуку тривалістю 15 секунд. Для оцінки вибрали п'ять категорій: асиметричні рухи рук, асиметричні рухи стегон («вісімка»), погойдування стегнами, амплітуда руху рук і стегон.

За підсумками опитування вчені виявили найпривабливіші руху. Найвищі оцінки отримали сильне розгойдування стегон, асиметричне рух стегон і помірні асиметричні рухи рук.

І чоловіки, і жінки визнали більш привабливими танцорш з досить широкою амплітудою руху рук і погойдуванням стегон, а також тих, хто вмів рухати стегнами асиметрично (виписувати «вісімки»). Причому два основних оцінюваних параметра — рух стегон і асиметричні рухи рук — у високо оцінених жінок мали середні величини, тобто їх рухи були не занадто затиснуті, але і не занадто розмашисті. Навпаки, ті жінки, чиї рухи мали низьку або надто широку амплітуду рухів, були оцінені низько.В результаті вчені прийшли до висновку, що, по-перше, важлива амплітуда руху тіла — вона повинна бути помірною. По-друге, важливі також помірні асиметричні рухи рук. Крім того, жінки, які оцінені в танці високо, володіли значною гнучкістю хребта.

Надмірні і симетричні рухи можуть говорити про те, що людина погано контролює своє тіло. Наприклад, в крайніх ситуаціях гіпокінезія (недостатня рухова активність) може говорити про хвороби Паркінсона, а гіперкінезія (надмірна рухова активність) може вказувати на хворобу Хангтінгтона або синдром Туретта. Таким чином, щоб танець був привабливим, кількість рухів повинно знаходитися в межах певного «вікна».

Ця робота відкриває шляхи для вивчення функціональної значущості та інформаційного змісту різних типів рухів, використовуваних в танці. Дослідники надалі збираються з'ясовувати, який сенс таких рухів і які сигнали, вони можуть подавати оточуючим. Наприклад, можна вивчити потенційний зв'язок між рухами жінки і її репродуктивними якостями (здоров'я, фертильність і т. п.)

Стаття була опублікована в журналі Scientfic Reports.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме