"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: Снігопад небезпечний для серця


Кількість госпіталізацій у зв'язку з загостренням серцево-судинних захворювань різко зростає через два дні після хуртовини.

Результати дослідження, проведеного вченими з Гарвардського університету, опубліковані в журналі American Journal of Epidemiology.

Автори проаналізували дані понад 433 тисяч дорослих пацієнтів, госпіталізованих в чотири найбільші бостонські лікарні в період з листопада по квітень з 2010 по 2015 роки. При цьому вчені в першу чергу звертали увагу на госпіталізації, пов'язані з загостренням серцево-судинних захворювань.

Аналіз зібраної інформації показав, що безпосередньо в дні сильного снігопаду число звернень за медичною допомогою через проблеми з серцем і судинами падає на 32% порівняно з зимовими днями без опадів, однак через два дні зростає на 23%.

Дослідники поки не знають, з чим пов'язаний виявлений ними феномен. Одне з можливих пояснень — пацієнти з високим ризиком інфаркту та інсульту просто сидять вдома в негоду і тим самим уникають потенційних загроз здоров'ю. Або ж не можуть дістатися до лікарні через снігопади. Ще одним поясненням піку звернень до лікарні через два дні після сніжної бурі може бути так званий «інфаркт при розчищенні від снігу». Попередні дослідження показали, що навантаження на серце і респіраторну систему при роботі лопатою після сильного снігопаду порівнянна або навіть вище, ніж максимальний режим на тренажері «бігова доріжка».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини