"Підтримати"
Новини
Всі новини

Нардепа Савченко позбавляють усіх портфелів у ВР

16:28, 13 гру 2016
1 480


Нардеп Надія Савченко вже залишилася без партійного квитка. А незабаром її хочуть виключити з фракції ВО "Батьківщина" і обмежити доступ до госстайне.

Поїздка Надії Савченко на окуповані території Донецької і Луганської областей і переговори з лідерами так званих "ДНР"-"ЛНР" Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким, можуть поставити хрест на її вільній політичній кар'єрі. Перший номер списку "Батьківщина" у Верховній Раді підвели до виходу з партії.

- Вона вийшла з партії. Це сталося кілька тижнів тому, але ми не стали це надавати розголосу,
- заявив народний депутат Іван Крулько. Як уточнила сестра парламентарія, Віра Савченко, Надія написала заяву про вихід з "Батьківщини" ще 26 жовтня.

Вже 19 грудня Савченко хочуть виключити з фракції ВО "Батьківщина". Колишні соратники більше не хочуть брати на себе вогонь критики за витівки "льотчика".

- Савченко може планувати своє життя і свою політичну діяльність так, як вважає за потрібне. У неї з партією "Батьківщина" нічого спільного немає. Сьогодні ми вирішили, що збираємо фракцію буквально в перший день парламентського сесійного тижня. Ми прийняли рішення зібрати фракцію, запросити Надію Савченко і з нею обговорити всі ці речі і прийняти рішення,
- сказала в інтерв'ю одному з телеканалів Юлія Тимошенко.

Дистанціюватися від Наді Савченко хочуть і в комітеті Верховної Ради з питань оборони. Парламентарії впевнені, що враховуючи її несанкціоновані контакти з Захарченко і Плотницьким, Надії необхідно заборонити доступ на засідання комітету. Обговорюється два варіанти, як це зробити. Перший – винести рішення про виведення Савченко з оборонного комітету на розгляд Верховної Ради. Якщо проголосують 226 депутатів, то депутат втратить членство в комітеті. Другий – ситуативний недопуск на засідання комітету.

- Будемо думати, які інші дії зробити, щоб вона не брала участі в засіданнях. На засіданнях комітету ми визначаємо військовий бюджет, обговорюємо питання, що містять державну таємницю, обговорюємо напрямки розвитку та посилення української армії. І з нами за цим столом сидить чоловік, який безпосередньо говорив з нашим ворогом, а це терористи,
- сказав секретар оборонного комітету Іван Винник.

Не по днях, а по годинах збільшується кількість парламентаріїв, які виступають за виключення Надії Савченко з української делегації в ПАРЄ.

- Як член постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ вимагаю від спікера Андрія Парубія негайно розпочати процедуру виключення Савченко зі складу нашої делегації. Це велика ганьба для України, коли її інтереси представляє Савченко – людина, що займається антидержавною діяльністю та медіа-обіленням терористів Плотницького, Захарченко,
- заявив народний депутат Андрій Лозовий. Щоб виключити Савченко з делегації, необхідно голосування в Раді.

Замислюються парламентарії і над тим, як позбавити Савченко депутатського мандата. За сценарієм "Томенко-Фірсова" (депутати вийшли з фракції партії, за списками якої пройшли в Раду, - авт.) це зробити не вийде. Адже Савченко не сама йде, а її "йдуть". Єдиний варіант – відкриття кримінальної справи проти депутата. Але поки для цього немає передумов.

За матеріалами: kp.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини