"Підтримати"
Новини
Всі новини

У США розроблено нешкідливий спосіб заморити рак голодом

В США разработан безвредный способ морить рак голодом

Команда дослідників з Університету Майамі розробила нетоксичну методику лікування широкого кола онкологічних захворювань. Представлена терапія носить комбінований характер і спрямована на виснаження ракових клітин, в тому числі за допомогою гальмування процесів гліколізу.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на naked-science

Через низький вміст кисню в пухлинних тканинах ракові клітини в цілях виживання змушені покладатися на гліколіз — послідовність ферментативних реакцій, кінцевим результатом яких виступає запас енергії. При цьому характерне для таких клітин повільне зростання робить їх найбільш стійкими до традиційних форм лікування, таким як променева і хіміотерапія.

В основу підходу, запропонованого американськими вченими, лягло поєднання цукру 2-діокси-D-глюкози (2-DG) з фенофибратом — ефективного з'єднання проти холестерину.

«Наше дослідження показало, що помилковий цукор, зокрема 2-DG, блокуючий гліколіз, провокує голодування зростаючих ракових клітин і залишає нормальні клітини недоторканими — вони можуть використовувати інші джерела енергії — жири і білки, насичуючись киснем»
, — заявив доктор Теодор Лампидис.

Використання фенофибрата, з'єднання, має сорокалітню історію успішних застосувань на людину, націлене на іншу особливість більшості пухлин — граничну чутливість до ЕР-стресу. Останній передбачає втручання в механізм дозрівання білків всередині клітин і в кінцевому підсумку призводить до їх загибелі.

За словами Лампидиса, поєднання 2-DG з іншими протираковими засобами, незважаючи на позитивну динаміку лікування, не вирішило проблеми побічних ефектів хіміотерапії. Новий підхід здатний позбавити багатьох пацієнтів від дискомфорту і підвищити їхнє шанси на одужання, переконані автори роботи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини