"Підтримати"
Новини
Всі новини

До 2025 року Норвегія повністю відмовиться від бензинових автомобілів

К 2025 году Норвегия полностью откажется от бензиновых автомобилей

Нещодавно представлений урядом Норвегії Національний транспортний план на 2018-2029 рр. (в його склад входять авіаційний, залізничний та автомобільні сектори) передбачає, що електромобілі і водневі машини повинні складати 100% продажів нових автомобілів до 2025 року.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на ecotechnica.com.ua

І це при всьому при тому, що Норвегія займає 14 місце в світі за обсягом видобутку нафти (а ще в 2011 році вона входила в десятку найбільших країн-нафтовидобувачів), а також знаходиться на 3 місці серед найбільших експортерів природного газу.

На сьогоднішній день в Норвегії відзначається продаж повністю електричних і підключаються гібридних автомобілів на рівні від 20 до 25% нових легкових автомобілів. В січні ця цифра становила трохи більше 25%. Таким чином, вже кожен п'ятий автомобіль у цій скандинавській країні оснащений електричною силовою установкою.

Досить амбітний план норвезької влади за «озеленення» транспорту передбачає також значні інвестиції в розвиток громадського транспорту і велосипедну інфраструктуру. Зокрема, уряд планує виділити близько 1 млрд. доларів на створення спеціальних «автобанів» для велосипедистів.

Крім того, норвежці мають намір скоротити кількість вихлопних газів автомобілів не менш ніж вдвічі до 2030 року, «зекономивши» таким чином близько 2,7 млн. тон викидів CO2. До цього часу під заборону потрапить реєстрація всіх нових машин, що працюють на дизельному чи бензиновому двигуні.

Сьогодні Норвегія займає перше місце в Європі за кількістю продаваних електромобілів. Це стало можливим завдяки істотним державним стимулам, великої мережі безкоштовних заправок, парковок та інших преференцій.

Варто відзначити, що в даний час німецька влада дають субсидії для своїх громадян на рівні 5000 євро на придбання електромобілів і гібридів. А уряд Франції для цих же цілей має намір ввести податкові пільги в розмірі 10 000 євро.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини