"Підтримати"
Новини
Всі новини

Центр Харкова може стати пішохідним

Центр Харькова может стать пешеходным

У Харкові в рамках виставки «Древо роду» презентували проект туристичної пішохідної зони в центрі міста. У неї хочуть включити вулиці Квітки-Основ'яненка і Університетську, провулок Спартаківський, площа Конституції, Покровський сквер і Університетську гірку.

«Ми пропонуємо повернути центру Харкова статус туристичної пішохідної зони і зробити її однією з найбільш цікавих об'єктів Харкова. Створення такої зони не вимагає значних капіталовкладень і може дати величезний ефект для розвитку міста, для підвищення його туристичної привабливості»
, — розповів віце-президент громадської організації «Товариство учасників руху» та голова Спілки захисту пішоходів Віктор Козоріз.

Саме з цієї місцевості формувався Харків: тут стояла перша харківська фортеця, по цих вулицях ходив письменник Григорій Квітка-Основ'яненко і засновник харківського університету Василь Каразін. До того ж, за словами Василя Козоріза, на цій території зосереджено величезну кількість пам'яток архітектури і пам'яток: Успенський і Покровський собори, Історичний музей, колишній будинок купців Горяінових та інше.

Але на жаль, надмірна насиченість транспортом, шум і суєта робить центр міста не пристосованим для проведення екскурсій і туризму. Зі своїми пропозиціями активісти неодноразово зверталися до влади, але поки безрезультатно.

«Один із контраргументів, які нам висловлюють чиновники, що нікуди подіти транспорт, який паркується на Квітки-Основ'яненка та інших вулицях. Ми рахували, скільки приблизно там паркуються автомобілів. Думаю, якщо завершиться будівництво торгового центру на початку Пушкінської з підземним паркінгом на 700 місць, то це питання вирішиться автоматично. Навіть якщо такого паркінгу не буде, це не привід захаращувати автомобілями історичний простір»
, — міркує Василь.

Активісти мають намір проконсультуватися з архітекторами, транспортниками і містобудівниками, а також дізнатися ставлення громадськості до появи пішохідної зони після чого ще раз звернуться з пропозиціями до влади.

Центр Харькова может стать пешеходным


За матеріалами: civilforum.com.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме