"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Данії розташована найбільша рукотворна карта світу. ФОТО

В Дании расположена самая большая рукотворная карта мира. ФОТО

Аналога цієї карти немає ніде у світі - вона не намальована, а побудована з природного матеріалу – каміння, трави і землі. І розташоване це мальовниче «географічне диво» у Данії, поряд із озером Клейтруп.

Площа карти чимала – понад 4000 м2. І створив її один чоловік – місцевий житель Сорен Поульсен, правда, пішло у нього на цю творчість чверть століття.
Поульсен за родом своєї діяльності постійно перебував на природі – він брав участь в осушенні земель і будівництві дренажних систем неподалік від свого села. Людиною він був грамотною і дуже спостережливою. І ось одного разу, в 1944 році, йому попався камінь, який своїми обрисами нагадав йому півострів Ютландія, на півночі якого, як ми знаємо, і розташована його рідна Данія.
В Дании расположена самая большая рукотворная карта мира. ФОТО

І Сорен загорівся ідеєю довести знайдений камінь до такої кондиції, щоб схожість з Ютландією (і за формою, і за пропорціями) було максимальним. Він прибрав зайве, з підручного матеріалу додавав відсутні дрібні частини, і, нарешті, досяг бажаного результату.
В Дании расположена самая большая рукотворная карта мира. ФОТО

Потім чоловікові захотілося «прилаштувати» до нього Європу, а потім і інші континенти – і пішло – поїхало!

На «зведення» цієї картки Сорен витратив 25 років свого життя, аж до своєї смерті (1969 рік). Благо ця місцевість з великою кількістю земель, вкритих водою, тому Поульсену потрібно було, дотримуючись пропорції, насипати грунт в потрібні місця (тягав він його візками), покривати зверху травою (для додання натуральності) – і карта світу з морями та океанами поступово «вимальовувалася» на місцевості.
В Дании расположена самая большая рукотворная карта мира. ФОТО

Зараз, після смерті Сорена, карта не тільки існує, але і постійно підтримується у відмінному стані, бо вона – яскрава пам'ятка Данії, яка приваблює безліч туристів у ці місця. Їм подобається побродити по світу, постояти в Європі, а через мить опинитися в Африці...
В Дании расположена самая большая рукотворная карта мира. ФОТО

На континентах розставлені прапори країн, так що знаючі люди відразу ж зрозуміють, куди прийшли, а для невігласів це відмінний спосіб викоренити прогалини в знаннях.

За матеріалами: morefactov

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини