"Підтримати"
Новини
Всі новини

Білорусів будуть нагороджувати за допомогу державі у боротьбі з корупцією

Белорусов будут награждать за помощь государству в борьбе с коррупцией

У п'ятницю, 5 лютого, прем'єр-міністр Андрій Кобяков підписав Постановою Ради міністрів № 101, яким передбачені виплати громадянам за допомогу в боротьбі з корупцією.

Як сказано в документі, виплата винагороди та інших виплат фізичній особі, яка сприяє виявленню корупції, «проводиться у випадках: надання інформації, предметів і документів, які сприяли виявлення корупційного злочину; надання відомостей про місцеперебування розшукуваної особи, яка вчинила корупційний злочин; надання інформації про місцезнаходження грошових коштів та іншого майна, одержаних внаслідок вчинення корупційного злочину; сприяння запобіганню або відшкодування шкоди, завданої корупційним злочином; надання іншого сприяння органам кримінального переслідування, який мав значення для протидії корупційним злочинам».

Скільки ж можна «підняти» за виведення на чисту воду любителів нажитись за державний рахунок?

Постановою «гонорари» регламентовані. Так, якщо мова йде про тяжкий або особливо тяжкий злочин, то виплачується до 50 базових величин, менш тяжкий — до 30 базових.

Крім цього, документом передбачено «виплати компенсуючого характеру до 10 базових величин на підставі документів, що підтверджують вироблені фізичною особою витрати».

Кожна виплата буде призначатися прокуратурою на підставі клопотання органу кримінального переслідування при прийнятті рішення по кримінальній справі, що надійшла для направлення в суд і в деяких інших випадках, повідомляє Товариш.онлайн

Дана Постанова не торкнеться військовослужбовців або співробітників держорганів та інших організацій, які борються з корупцією, а також учасників процесу при провадженні по кримінальних справах.

«Виплата винагороди та інших виплат не здійснюється фізичним особам, які надавали сприяння у виявленні, припиненні, розкритті або розслідуванні корупційного злочину, у вчиненні якого вони брали участь»
, — зазначено в документі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме