"Підтримати"
Новини
Всі новини

Син судді Конституційного суду опинився в центрі корупційного скандалу. ВІДЕО

Сын судьи Конституционного суда оказался в центре коррупционного скандала. ВИДЕО

В Одесі черговий корупційний скандал. Мова йде про страхову компанію «Гарантія», положення якої на сьогоднішній день на ринку дуже непросте. ГО «Люстрационная комісія Одеської області» опублікувало відео, на якому відомі одеські журналісти і київські судді домовляються про «дерибан» цієї контори. Суддівські послуги, як виявилося, коштували 10 тисяч доларів, замовник отримав би в десятки разів більше.На відео присутній гендиректор і журналіст каналу «Третій Цифровий» Григорій Блайда і Тетяна Телюкова відповідно. Ще одним учасником став суддя госпсуду Києва Євген Шаптала. Саме з ним одеські журналісти домовляються про угоду. Її результатом стало визначення суду. В результаті «договорняка» страхова компанія «Гарантія» входить у процедуру банкрутства. Крім того, було призначено тимчасове керівництво. Той, у свою чергу, повинен був вивести з «Гарантії» від 4 до 6 мільйонів гривень.

- Необхідно підкреслити, що у фігурантів «серйозні» зв'язки. Наприклад, посередником виступив син судді конституційного суду Шаптали Наталі – Євген Шаптала. Телюкова складається у відносинах з Блайдой і є похресницею судді. Її супутник, в свою чергу, виступає ще одним посередником, - зазначив голова ГО «Люстрационная комісія Одеської області» Костянтин Цховребашвили. – Відео свідчить про те, що вони все ж домовилися, що суд почне виробництво по справі про банкрутство СОДО «Гарантія» за 10 тисяч доларів. Перший транш у 5 тисяч Шаптала отримав до винесення ухвали, а другі повинен був отримати після підписання постанови.


В організації розповіли про зв'язки сім'ї Шаптали. Виявляється, Наталя Шаптала є однією з «адептів» одіозного Сергія Ківалова, якому, до речі, належить «Третій цифровий телеканал. Вона в свій час невтішно відгукнулася про Законі «Про очищення влади», посилаючись на слова Ківалова.

Ще одним фігурантом корупційної схеми став суддя Київського Госпсуду Микола Пасько. Саме його підпис стоїть під документом, який схвалив процедуру банкрутства, - зазначив голова комісії. – Цей суддя має не дуже хорошу репутацію, і є фігурантом декількох корупційних справ.


- Після того, як я вивчив документи можна зробити висновок, що спочатку вибирати тимчасового керуючого повинна була автоматизована система, - підтримав колегу голова правління громадської організації «Союз юристів Одеської області» Олександр Рябець. – Але в результаті, суд сам призначив арбітра, що теж є корупційною складовою.


За словами експертів, після «міжсобойчика» корупціонерів, пересічним громадянам отримати свої гроші не вдалося б.

- «Гарантія» обіцяла тисячам вкладників повернути їх внески. Але в обхід справедливого розподілу, вищезазначене групування уклала угоду, за якою вкладники навряд чи отримали свої гроші, - підкреслив Рябець.


Громадські діячі переконані, що вся справа в «кришуванні», а також у суддівських привілеях.

На сьогоднішній день. У суддів такі зв'язки, що мало хто виступить проти них. Суддя може відправитися на лаву підсудних тільки з дозволу Верховної Ради. Наша громадська організація, зі свого боку, намагається допомогти у цій справі. Ми виявили факти корупції і передали цю справу на суд громадськості, - розповів юрист. - Фактів, які є на відео досить, щоб відкрити кримінальне провадження. Крім того, у правоохоронних органів є й інше відео, на якому видно факт передачі грошей. Незважаючи на те, що доказів достатньо, проблема в тому, що система сама себе «кришує».


Одеські люстратори вважають, що ця справа буде неймовірно складною для тих, хто буде її вести. Адже, незважаючи на широкий резонанс, в організації визнають: у виробництво втручаються вищі ешелони влади, щоб «зам'яти».

- Слідчі і всі причетні відчувають постійний тиск, - заявив Цховребашвили. – Причому тиснуть на них з самої верхівки – генпрокуратури. Нам перед конференцією теж телефонували і погрожували, намагаючись залякати. Шантажисти наполягали на непроведенні заходу.


Організація вже подала заяви в багато вищі інстанції. Скарги були написані в генпрокуратуру, СБУ, а також на ім'я міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. У «Люстрационной комісії» заявили, що якщо цю справа пустять на самоплив, представники організації поїдуть до генпрокурора в Київ.

За матеріалами: ilife-news.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме