"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Нью-Йорку на 15 років в'язниці засудили шахрая українського походження

В Нью-Йорке на 15 лет тюрьмы осудили мошенника украинского происхождения

Уродженець України Михайло Землянський - він же Майк Землін, Майк З. і Зем - засуджений манхеттенським федеральним судом до 15 років позбавлення волі, штрафу в 50 тисяч доларів і виплати компенсації потерпілим у 29,5 млн. доларів.

Землянський, який емігрував в Америку з батьками в 11-річному віці, був визнаний винним у найбільшому в історії США шахрайстві з медичними страховками для постраждалих в ДТП, двох багатомільйонних інвестиційних аферах і відмиванні грошей.

Блискучий гравець в покер, 39-річний Землянський був також засуджений і за утримання підпільних гральних будинків у бруклінському районі Мілл-Бэйсин, де вони з спільниками могли заробляти десятки тисяч доларів в день.

У лютому 2012 року Землянський був притягнутий до суду в складі групи із 36 осіб, майже всі з яких до даного моменту визнали провину або були засуджені присяжними. Крім Землянського, на милість присяжних віддав себе лише його партнер Михайло Данилович, який програв суд в листопаді минулого року і зараз очікує вироку, призначеного на 8 березня.

В організованому угрупованню взагалі було багато Михайлів - або Майків, як їх звали в Америці. Крім Землянського і Даниловича, її провідні члени включали Михайла Барухина, Михайла Острумського і Михайла Кремермана. Вони проходили під прізвиськами Російський Майк, Худий Майк, Жирний Майк і Майк Б.

Битва за термін
Землянського судили двічі. Перший раз в 2013 році, коли присяжні виправдали його по більшості пунктів звинувачення, але не зуміли досягти одностайності з іншим, повідомляє ВВС

Останнє дало прокуратурі можливість судити його ще раз. Друга спроба завершилася засудженням Землянського за всіма пунктами. Його відвели в КПЗ прямо із залу суду, куди він перед цим з'явився своїм ходом, оскільки був звільнений під заставу в 2,5 млн. доларів.

Землянського визнали винним 19 березня минулого року. Минулі з тих пір місяці були присвячені боротьбі між його захисником Гері Бекером, який просив суддю Ойткена обмежитися п'ятьма роками, і трійцею федеральних прокурорів. Останні відзначали, що Землянський "взагалі-то тягне на довічний термін, але просили дати йому більше 25 років", рекомендованих судовим відділом нагляду.

Прокурори аргументували свою позицію числом потерпілих, яке, на їх рахунку, сягає близько 300 осіб, і кількістю липових рахунків на сотні мільйонів доларів, які аферисти виставили страховикам. Незаконні бариші відмивалися в банках Латвії і в Празі.

Обвинувачі зазначили, що частину жертв інвестиційних афер засудженого становили люди похилого віку, які втратили всі свої заощадження.

Вони називали Землянського і Даниловича керівниками злочинної організації і відзначали, що Землянський продовжує заперечувати провину і не висловлює каяття.

Добрий шахрай
Захисник Бекер цитував десятки листів від рідних і друзів засудженого, які звеличували суду його доброту і чуйність, відзначали, що він тренує дитячі футбольні команди, і згадували, як після урагану "Сенді" Землянський поселив у себе вдома постраждалих від повені знайомих і за домовленістю з владою доставляв людям продукти на своєму фургоні.

Звертаючись до принипу сумірності вироків, адвокат зазначав, що найбільший термін, отриманий на даний момент подільниками Землянського, дістався Борису Трейслеру, якого засудили до 3,5 років в'язниці.

Вирок Барухина склав 3 роки і 4 місяці, Острумського – три роки, а Юрія Зайонца – 2 роки. Доктор Тетяна Габинская, на яку були записані 7 клінік Землянського і Даниловича, була засуджена до року і одного дня і звільниться 17 березня.
Деякі з їхніх спільників взагалі відбулися умовним терміном.

За словами Бекера, прокурори явно намагаються помститися його клієнта, тому що той відмовився від запропонованої ними угоди, за умовами якої він міг отримати 10 років, і змусив їх попрацювати на двох процесах.

"Насправді, він багато років скоює злочини, - парирував суддя Пол Ойткен в залі, заповненому рідними і друзями Землянського. – Я не сумніваюся, що він піклується про свою сім'ю, але йому було начхати на своїх численних жертв"
.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини