"Підтримати"
Новини
Всі новини

Stratfor: Росія втрачає індійський ринок озброєнь

Stratfor: Россия теряет индийский рынок вооружений

Росія може втратити свою частку на індійському ринку озброєнь, йдеться у свіжому доповіді американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor. Аналітики відзначають, що домінуюче становище Росії на цьому ринку стрімко слабшає.

У доповіді вказується, що Індія є найбільшим у світі імпортером озброєнь, на якого припадає 15% глобального імпорту протягом останніх п'яти років. При цьому Росія давно займає лідируючі позиції в якості постачальника зброї цій країні, забезпечуючи близько 70% її імпорту.

«Проте сама Індія інвестує значні кошти в реконструкцію і модернізацію своїх збройних сил, а кілька угод між Москвою і Нью-Делі знаходяться на межі зриву»,
— відзначають аналітики Stratfor. Зокрема, під загрозою зриву опинилося спільне виробництво Росією і Індією багатоцільового транспортного літака, потенційна сума проекту — $1 млрд.

За даними американських експертів, Індію не влаштовують різного роду технічні та дизайнерські деталі проекту, у тому числі двигунів літака. Крім того, на грані зриву перебуває операція з постачання в Індію 100 вертольотів «Камов-226Т», підписана в ході візиту прем'єр-міністра країни Нарендра Моді в Москву в грудні 2015 року. Причина в тому, що Нью-Делі вимагає, щоб 50% компонентів вертольотів були виготовлені в Індії, а Москва з цим не згодна, відзначають аналітики.

Читайте на Infokava.com: Російська "надійна" техніка знову осоромилася. На цей раз в Індії

У цьому зв'язку Індія змушена вести переговори з іншими країнами, які підуть на її умови.

«Все більше країн вступає в конкуренцію, щоб поставляти свою зброю Індії, домінування російських виробників оборонної промисловості швидко слабшає. Для Москви цей спад відбувається у не найкращий час: російська економіка чинить опір під вагою іноземних санкцій і падіння цін на нафту»,
— йдеться в документі.

Витрати на вітчизняну оборону стають все менше і здійснення мети Росії по модернізації своєї військової могутності сповільнюється, оборонній промисловості країни доведеться шукати дохід за кордоном, наголошується в доповіді.

«Оборонна промисловість Росії часто розраховує на іноземні замовлення, щоб зберегти свої виробничі лінії, а також фінансувати наукові дослідження і розробки»
, — підкреслюють аналітики.

Ускладнення з ключових проектів в оборонній сфері між Росією і Індією відкривають можливості альтернативним постачальникам. Офіційна статистика індійського уряду показує, що Росія протягом останніх п'яти років є лідером з постачань зброї, проте Сполучені Штати, можливо, вже наздогнали Москву за загальним обсягом продажів, наростивши їх майже на третину за останні три роки, відзначають аналітики. У доповіді підкреслюється, що Індія нещодавно уклала низку ключових угод з Сполученими Штатами, Південною Кореєю та Ізраїлем. В даний час Нью-Делі завершує операцію з придбання винищувачів у Франції.

Нагадаємо, у грудні минулого року «Газета.ру» опублікувала розгромну статтю «Російські літаки в Індії не хочуть літати». В якій розповідалося, що індійське аудиторське агентство CAG підготувало негативний експертний висновок щодо експлуатації місцевими льотчиками куплених у Росії винищувачів Су-30МКІ.

Як відомо, Stratfor — це видавництво і глобальна розвідувальна компанія, заснована в 1996 році в місті Остін, штат Техас, Джорджем Фрідманом, який був у компанії головою правління. Ши Моренц є президентом і головним виконавчим директором. Фред Бертон — віце-президент, відповідальний за збір розвідувальної інформації. Stratfor афішує себе як геополітична розвідувальна і консалтингова фірма. За кілька днів перед минулим Новим роком компанія Stratfor передбачила новий Майдан в Україні та розпад Росії.

Джерело: milnavigator.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини