"Підтримати"
Новини
Всі новини

21 січня - свята, іменини, народні прикмети

21 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Міжнародний день обіймів
21 січня у всьому світі відзначається одне з самих незвичайних свят — Міжнародний день обіймів (International Hug Day).

Він був заснований в США в 1986 році під назвою Національного дня обіймів (National Hugging Day), а потім стрімко поширився по всьому світу. Згідно традиції свята, укласти в дружні обійми в цей день можна навіть незнайому людину. Незважаючи на молодий вік цього свята, сьогодні важко знайти автора: невідомо, кому вперше в голову прийшла така ідея «тісного» святкування 21 січня і чому вибрана саме ця дата. Вважається, що ініціаторами свята є студенти.

Саме в цей день хлопці та дівчата укладали в свої обійми один одного без всякої інтимної підоснови. До речі, саме вони в останні роки проводяться 21 січня різноманітні флешмоби, присвячені даному свята. За своєрідною легендою, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом.

Іменинники сьогодні: Василь, Василина, Віктор, Володимир, Георгій, Григорій, Дмитро, Євген, Омелян, Іван, Ілля, Михайло, Пафнутій, Юліан

Народний календар:

Ємелін день, Омелян зимовий
Цей день отримав свою назву в пам'ять про преподобного єпископа Еміліана кізічеського, який жив в 9 столітті.

У цей день прийнято пригощати кума з кумою. Вважалося, що це приносить здоров'я дітям. Приходячи до званого обіду, кум і кума приносили з собою подарунок — брусок мила і рушник. При першому купанні дитини його слід мити цим милом і обтирати цим рушником, примовляючи: «З гусака вода, з мого дитятки худоба!».

Крім того, існував звичай розповідати казки, небилиці, цікаві історії. Для цього вся родина ввечері збиралася в хаті. Звідси й відома приказка: «Мели, Омельку, твій тиждень!».

Омелян, як і Іван бражник, носить прізвисько Перезимник, що означає поворот зими до весни і обіцяє швидку зміну погоди. У той же час Омелян — це і «накрути буран». Заметіль у цей день вважалася звичайним явищем, проте помічали напрям вітру. Якщо дме з півдня — значить, літо буде багатим на грози.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини