"Підтримати"
Новини
Всі новини

З Ірану зняті всі санкції

С Ирана сняты все  санкцииПрезидент США Барак Обама підписав указ про зняття економічних санкцій з Ірану 16 січня, передає Reuters. Представник Євросоюзу з закордонних справ Федеріка Могеріні повідомила, що відповідні вказівки дані і в ЄС.

«Оскільки Іран виконав зобов'язання, сьогодні відповідно до СВПД [Спільним всеосяжним планом дій] знімаються багатосторонні економічні та фінансові санкції, пов'язані з іранською ядерною програмою», - сказано в тексті спільної заяви Федеріка Могеріні і міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Заріфа.

Заява про зняття санкцій опубліковано прес-службою Ради ЄС.

Зняття санкцій сталося після публікації доповіді МАГАТЕ, який підтвердив, що Іран повністю виконує зобов'язання, взяті на себе в рамках угоди з «шісткою».

Домовленості між Іраном і "шісткою" були досягнуті влітку 2015 року. Відповідно до них, Тегеран відмовлявся від продовження розвитку своєї ядерної програми в обмін на зняття міжнародних (у тому числі, під егідою ООН) санкцій.

Формальна процедура зняття санкцій почалася в жовтні 2015 року, після того як іранський парламент ратифікував міжнародну угоду.

Зняття санкцій дозволить Ірану, в тому числі, отримати доступ до міжнародних ринків нафти. Перші біржові торги після зняття санкцій почнуться в ніч на понеділок 18 січня.


Матеріал : slon.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини