"Підтримати"
Новини
Всі новини

Порада: Як впоратися зі стресом в реальному житті

Совет: Как справиться со стрессом в реальной жизни


Багатьом знайоме, як збиваються плани і змішуються думки, коли в наше життя стукають різні новини. Тільки все налагодиш – і бах! Знову збився тільки що налагоджений план. Як можна спокійно себе почувати в реальному світі? Насправді, можна, якщо іноді відводити час, щоб добре подумати про самі переживання.

Зрозуміло, надходження різних новин, у тому числі неприємних – звичайне явище. Стикаються з цим всі. Хтось раніше, а хтось пізніше, але в різний час всі отримують повний набір своїх неприємних новин. Найцікавіше починається далі. Люди по-різному на них реагують.

Одні вважають правильним змиритися з новими обставинами і приписати їх навколишній обстановці. Мовляв, нічого не поробиш, не в моїх це силах змінити. Далі вважають за краще нічого не робити і жити «як є».

Оскільки внутрішній дискомфорт все ж залишається, активні заняття в житті цих людей замінюватимуться пасивними. Наприклад, замість активного навчання новим спеціальностям, знайомству з новими людьми та заняттям спортом, пасивний підхід схиляє до комп'ютерних ігор, задушевних розмов за чаєм/пивом, шопінгу, соціальних мереж та іншого споживання благ в готовому вигляді.

Інші вважають правильним продовжувати боротися задля поліпшення ситуації хоч як-небудь. Вони прагнуть відкрити перспективи хоча б у віддаленому майбутньому, спробувати наблизити вирішення проблем, підготувати себе, прориватися через обхідні шляхи. Стрес в такому ключі примушує зосередити мозок на безперервному аналізі, пошуках шляхів вирішення, подоланні самого себе.

Це стомлює і також залишає фон заклопотаності, але все ж штовхає на деякі життєві досягнення. Людина вчиться досягати чогось нового, працювати над собою і своїми навичками, цілеспрямовано прагнути до наміченого. Нехай ця мета далека, а її рішення буде наближено. Все, чого людина навчилась на такому шляху, допоможе їй в житті.

Обидва шляхи природні. Проблема вважається нерозв'язною, або – розв'язуваною. Але обидва варіанти ведуть на подальші дії під впливом того ж стресу.

Лише деякі звикли усвідомлювати свої стреси, відпускати емоції і рухатися далі своїм справжнім шляхом. Цей єдиний шлях дозволяє жити спокійно, з почуттям свободи і сили, невимушено і послідовно розвиваючи своє життя.

Часто ми замислюємося про те, що нас турбує в наданий час? Перерахуйте все, що викликає побоювання і переживання в житті. Запишіть все за порядком, по значущості. Є речі, які викликають великі переживання? Є ті, що просто хвилюють? Які викликають занепокоєння в останню чергу? Згадайте, чому ці речі викликають переживання. Що буде в гіршому випадку, якщо ці проблеми залишаться не вирішені? Важливо довести до останньої причини у всьому ланцюжку. Можливо, навіть до абсурду. Подумайте, чому всі ці речі викликають негативні емоції? Що в них «поганого»? Чим детальніше це буде з'ясовано, тим краще.

Щоб скласти такий список, потрібно згадати різні справи і обставини, але це займе не багато часу. Вже після того, як список занепокоєнь і їх причин буде складено , свідомість буде від них окремо. Всі ці проблеми стають підконтрольні, як тільки переживання самі стали об'єктом роздумів.

Коли ми думаємо про свої емоції, вони стають зовнішнім явищем, яке можна собі уявити з боку.

Практикуйте складання списку своїх хвилювань і добре його продумуйте до останніх деталей, в той час, коли відчуваєте, що безодня життєвих подій поглинає вас.

Добре розуміючи причини стресу, обмірковуючи їх, можна позбутися від його впливу на наше життя.

Такий простий і доступний кожному спосіб регулярно справлятися з усіма труднощами. Невеликий ключик до більш спокійного і впевненого життя, повного сил, підкріпленого ясним розумом і невимушеним позитивним мисленням.

За матеріалами Школа життя

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини