"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

8 січня - свята, іменини, народні прикмети

8 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Собор Пресвятої Богородиці
На наступний день після свята Різдва Христового, 8 січня за новим стилем, православний світ відзначає важливе свято – Собор Пресвятої Богородиці.

У цей день Православна Церква з позитивними і подячними піснями звертається до Богоматері, що стала обраним знаряддям Промислу, яка народила Спасителя. Саме тому, що Пресвята Діва є Тією, від якої народився, втілився Спаситель наш Ісус Христос, і встановлено це свято її вшанування відразу після Різдва.

Іменинники сьогодні: Олександр, Анфіса, Василь, Григорій, Давид, Дмитро, Іван, Йосип, Ісак, Костянтин, Леонід, Марія, Михайло, Микола

Народний календар:

День повитух
У цей день відзначали бабине свято, або свято каш. В цей день славили повивальних бабок і породіль. Жінки брали своїх дітей і з подарунками та привітаннями йшли до повитух, які допомагали їм при пологах. Ті, в свою чергу, пригощали гостей кашею. В цей же час народився і звичай, пов'язаний з християнством: жінки приходили в церкву із заздалегідь спеченими пирогами, щоб піднести їх Богородиці.

Бабині каші відзначені і своїми прикметами. Якщо синички зранку кричать — значить, до вечора буде мороз, а от якщо галасують ворони — бути снігопадові і хуртовині. Рясний сніг віщувала й підрум'янена каша в печі. Вважалося, що ясна погода у цей день обіцяє хороший врожай проса.

Саме з цього дня починалися дівочі ворожіння, які тривали до самого Хрещення. Гадати було прийнято в супроводі особливих пісень або в повній тиші. Головними предметами ворожіння були весілля, смерть і врожай. З часом обрядова суть ворожіння практично зникла, а на перше місце вийшла їх розважальна сторона. І в наші дні багато дівчат із задоволенням ворожать "на судженого".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини