"Підтримати"
Новини
Всі новини

Керівництво країни не хвилює високий рівень смертність на дорогах України

Руководство страны не волнует высокий уровень смертность на дорогах Украины

Керівництво країни не хвилює смертність на дорогах – це наочно продемонстрували парламентські слухання з безпеки руху, які перші особи проігнорували.

Так, у Верховній Раді 23 грудня пройшли перші в історії незалежної України парламентські слухання з безпеки дорожнього руху – «Стан та перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху. Нагадаємо, що цей захід кілька разів відкладалося у підсумку було прийнято рішення провести його в не самий відповідний час – напередодні прийняття викликає масу протиріч бюджету на 2016 рік.

При цьому необхідність у проведенні цих слухань обумовлена погіршенням ситуації з аварійністю в Україні. Згідно з офіційною статистикою, в цьому році на наших дорогах щодня гине 16 осіб і близько 90 травмуються, ДТП відбуваються кожні 20 хвилин, а кожні 2 години – гине одна людина. Загалом же смертність на дорогах України вище в 2,5 рази, ніж у Європі! Не кращою була ситуація і в минулому.

На слухання були офіційно запрошені: Президент України, високопоставлені чиновники профільних міністерств, а також фахівці та експерти, які безпосередньо чи опосередковано задіяні у сфері безпеки дорожнього руху.

Однак перші особи країни проігнорували цей захід – не забажали його відвідати ні глава держави, ні прем'єр-міністр або його заступники, ні міністр МВС, Мининфрастуктуры та МОЗ. Тим самим верхівка країни чітко продемонструвала своє байдуже ставлення до проблем безпеки на автошляхах України. Шкода, адже як зазначив у своєму виступі зарубіжний експерт і керівник проекту ТРАСЕКА «Безпека дорожнього руху» Алан Росс, світовий досвід показує, що чимало закордонних країн, в яких також виникали проблеми з високою аварійністю, зуміли впоратися з нею тільки завдяки безпосередньому втручанню президентів чи прем'єр-міністрів. Саме завдяки волі перших осіб вона ставилася до розряду проблем державного значення і визначалася одним з пріоритетних у дозволі. Як результат – істотне зниження смертності на дорогах і підвищення безпеки.

Чи вийде достукатися до високопоставлених чиновників, завдяки проведенню цього заходу і винесення на його основі цілої низки конкретних завдань – покаже час... При цьому впевнені – торкнулася б проблема безпеки на дорогах особисто кого-небудь з них – вона б миттєво зрушилася з мертвої точки!

Автоцентр

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме