"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Самопоміч" повелася, як бандюк. Тарас Чорновіл

"Самопомощь" поступила, как бандюк. Тарас ЧорновилСьогодні у Верховній Раді вимагали перевиборів мера Кривого Рогу. "Самопоміч" блокувала парламентську трибуну, закликаючи негайно прийняти відповідне рішення. Водночас під стінами Ради зібралися мітингарі з аналогічними вимогами. Після півторагодинних консультацій депутати вирішили розглянути це питання завтра.

Сьогоднішні події у парламенті є абсолютно ганебними.

"Самопоміч" підіймає людей, привозить їх до Києва. Це було видно по тому, як люди так гарно і швидко розійшлися з-під Верховної Ради коли питання перенесли на завтра. Тому це добре організована акція, а не прояв національного обурення.

Та й щодо виборів, то саме "Самопоміч" їх і здала Вілкулу. Давайте подивимось у закон про вибори. Парламентські фракції мають стовідсотково гарантоване право на присутність у всіх без винятку виборчих комісіях — від територіальних до дільничних. Іншими словами, у кожній комісії щонайменше один член перебував від "Самопомочі". В кожній без винятку. Тоді у мене питання: яке зараз має право "Самопоміч" щось говорити , коли під час виборів на 100% дільницях протоколи підписані всіма кандидатами. І визнані результати.

Коли у вас вкрали голоси, а ви зробили все, щоб це відбулось — відповідальність несете ви

А це означає, що найімовірніше після першого туру "Самопоміч" втратила інтерес до цих виборів, вирішивши, що не виграє. І змирилися з поразкою. Здали комісії іншим. А упродовж голосування вони взагалі не відстежували речей, які можна кваліфікувати як порушення. Те, що вони були, я навіть не сумніваюсь. Бо такий різкий перепад явки, плюс розрив у результатах між різними районами міста, є доказом того, що фальсифікації були. І "Самопоміч" була зобов'язана законом контролювати вибори і не допускати їх порушень. А коли вони відбулися при потуранні перших, це є або злочинна змова, або злочинне недбальство. Якщо добре попрацювати юристам, вони навіть мають за це нести кримінальну відповідальність. Коли у вас вкрали голоси, а ви зробили все, щоб це відбулось — відповідальність несете ви.

Побачивши результат, який очевидно був шоком, "Самопоміч" з наступного дня почала великий шум. І не перед ким не вибачившись, почали усю країну шантажувати: ми там програли, профукали. А тепер нехай вся країна стоїть на вухах, бо хочемо вернути там перемогу.

І зараз перспективи немає. Бо все, що можна було програти у судах, вони програли повністю. І після цього вони ставлять вимоги перед Верховною Радою. Але в законі немає норм, згідно з якими можна переголосовувати вибори у такій ситуацїі. Вибори можна визнавати недійсними по дільницям. Але тут цього не було. І зараз хочуть прийняти неконституційне рішення, виправивши свою власну помилку.

Але якщо ви не праві, то поводьтеся принаймні адекватно.


Сьогодні вони вирішили підняти бучу на ключовому питанні, зокрема для президента і провладних фракцій. В Раді якраз піднімалося питання про концептуальні для країни зміни у судочинстві. І весь світ за цим спостерігає. Ми ж маємо міжнародні зобов'язання і мусимо їх провести. Знаючи це, вони підняли бучу саме сьогодні.

Цей дрібний шантаж є найвищою мірою свинства

І тут раптом вони бачать, що і без них голосів вистачає. "Батьківщина" заявила, що проголосує. Ляшко — теж. В "Опоблоці" готові були голосувати. І вийшло, що шантаж дає нуль ефекту. Тому вони зірвалися. Вони ж спокійно сиділи і відпочивали в залі, доки йшли виступи депутатів. Сиділи як останні найпідліші провокатори. Дочекалися того моменту, коли розгляд питання зайшов уже в глибину. І тоді почали вимагати від Верховної Ради те, що жорстко заборонено Регламентом - перервати розгляд питання і вході його розгляду розглянути інше. Дрібний бандюк на вулиці може так поводитися, а не парламентська фракція. Такого навіть "регіонали" чи комуністи у парламенті собі не дозволяли. Цей дрібний шантаж є найвищою мірою свинства. Ну і плюс ще поведінка депутата Єгора Соболєва — це повна дикість.

І завтра буде знову черговий клінч. Людей у Кривому Розі знову поставлять на вуха. І безвідповідальність політиків тільки додаватиме шуму. Це є хамство і підлість.

Тарас Чорновіл на gazeta.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини