"Підтримати"
Новини
Всі новини

ЗМІ: Туреччина затримала 27 російських кораблів

СМИ: Турция задержала 27 российских кораблей

Відповідь Туреччини на обстріл російським військовим кораблем "Сметливый" турецького мирного рибальського судна в Егейському морі 13 грудня не змусила себе довго чекати. Влада країни вчора, 16 грудня, прийняли рішення про одночасне затримання одразу 27 російських кораблів. При цьому вони знаходяться в різних портах, передає турецьке видання Habertürk.

Про затриманні 27 суден під прапором Російської Федерації журналістам повідомив компетентний чиновник турецької Інспекції морського судноплавства.

Він нагадав, що і турецькі судна в російських портах також перебувають під арештом, а їх кількість, починаючи з 24 листопада, досягла вже восьми. Відповідь затримання майже трьох десятків російських кораблів, на думку представника інспекції, має м'яко підвести Росію до столу переговорів, в ході яких буде можливо дати кораблям обох країн зелене світло.

Варто відзначити, що абсолютна більшість вантажних суден, що мають російських власників, і до початку загострення у відносинах з Турциией воліли не ходити по морях під російським прапором. Пов'язано це з тотальною корупцією та масовим прагненням ухилитися від сплати податків в Росії. Зокрема, значна частина російського торгового флоту зареєстрована в Ліберії, і, відповідно, суди ходять під прапором цієї країни, широко відомої своїми податковими пільгами. Таким чином, формально такі кораблі не можуть вважатися російськими - інакше, ймовірно, турецькі власті заарештували б не 27 судів, а набагато більше.

Нагадаємо, загострення в російсько-турецьких відносинах почалося після того, як винищувач F-16 ВПС Туреччини збив порушив повітряний кордон країни російський бомбардувальник Су-24, який проводив каральну операцію проти цивільного населення у суміжних районах Сирії.

by24.org

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини