"Підтримати"
Новини
Всі новини

Цікаві факти про футбол

Интересные факты о футболе

Футбол — це найпопулярніший та масовий спорт у світі. Він дарує радість мільйонам уболівальників, доходи футбольних клубів змагаються з бюджетами деяких країн, а популярність кращих гравців затьмарює славу політиків і телезірок.

Зрозуміло, ми не могли пройти повз Всесвітнього дня футболу, який відзначається сьогодні і присвятили йому чергову добірку фактів.

— 1 —

Точну історію виникнення футболу простежити важко, тому що в різні часи і в різних країнах існували досить схожі ігри з м'ячем. Однак сучасна версія футболу бере початок у XIX столітті, коли серед студентів англійських коледжів стала популярною гра, в якій необхідно було забити м'яч у ворота суперника ногами або іншими частинами тіла. У кожному коледжі існували свої правила, що дуже ускладнювало проведення товариських зустрічей. Перша спроба створити єдині правила була зроблена 1846 року. Трохи пізніше, у 1855 році був заснований перший футбольний клуб «Шеффілд». У 1863 році після довгих переговорів був прийнятий звід правил Футбольної асоціації Англії, що можна вважати датою народження сучасного футболу.

— 2 —

У багатьох англомовних країнах футбол називають словом «соккер» (soccer). Ця назва походить від видозміненого словосполучення association football («футбол за правилами Асоціації»). Тієї самої Футбольної асоціації Англії, про яку ми розповіли в попередньому пункті. Як правило, назва «соккер» популярне в тих країнах, де мають поширення і інші види футболу, наприклад регбіліг, американський футбол і канадський футбол.

— 3 —

Символом футболу є м'яч. Але далеко не всі любителі цього спорту знають, що 80% професійних футбольних м'ячів виробляються в Пакистані. У цій далеко не самій футбольній країні на кордоні з Індією є місто Сиялкот, на фабриках якого виготовляються вручну кращі шкіряні м'ячі у світі.

— 4 —

Найбільший рахунок в історії був зафіксований на Чемпіонаті Мадагаскару з футболу. Клуб AS Adema виграв у вирішальному матчі у команди Stade Olympique l Emyrne з рахунком 149:0. Причому всі голи були забиті футболістами у свої власні ворота. Справа в тому, що гравці однієї з команд образилися на несправедливе, на їхню думку, рішення арбітра і в знак протесту почали забивати м'яч у свої ворота. До кінця матчу встигли забити майже півтори сотні, чим і увійшли в історію.

— 5 —

Однією з найсильніших футбольних команд є збірна Бразилії. Здається, що вона завоювала всі можливі нагороди та перемогла всіх своїх супротивників. І тільки збірна Норвегії змогла протистояти бразильцям. Неймовірно, але це єдина з усіх грали зі збірною Бразилії команд, яка ні разу їй не програла. Всього між цими командами відбулося чотири зустрічі, з яких два рази норвежці виграли і двічі звели матч до нічиєї.

— 6 —

Популярність футболу в Латинській Америці не має меж. Одного разу футбольні пристрасті в цьому регіоні настільки розпалилися, що викликали справжню війну між Сальвадором і Гондурасом. З-за серії матчів за вихід у фінальну частину Чемпіонату світу з футболу 1970 року в Сальвадорі були побиті гондураські футболісти і вболівальники, спалені гондураські прапори. Потім Гондурасом прокотилася друга хвиля нападів на сальвадорців, включаючи двох віце-консулів. Багато людей були змушені тікати з країни. Це послужило приводом до розгортання гарячого конфлікту між цими країнами, який тривав шість днів і забрав життя декількох тисяч людей. Мирний договір між країнами був підписаний тільки через 10 років після закінчення війни.

— 7 —
Зазвичай під час футбольного матчу гравці ганяють м'яча на полі, а глядачі спостерігають за цим з трибун. Однак зустрічаються окремі безбашенні персонажі, яким не подобається такий порядок, і вони теж вибігають на поле, часто в оголеному вигляді. Таких людей називають стрикерами, а найвідомішим з них є Марк Робертс (Mark Roberts). На його рахунку більше 300 появ на різних спортивних змаганнях в оголеному вигляді. Залишається тільки дивуватися, яким чином цій людині, одне ім'я якої наводить жах на служби безпеки всіх стадіонів, раз за разом вдається обманювати їх і все-таки пробиратися на футбольне поле.

За матеріалами: lifehacker

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини