"Підтримати"
Новини
Всі новини

П'ять іноземних тезок нашої Одеси

Пять иностранных тезок нашей Одессы

Чи відомо Вам що у славного міста Одеси, в світі є, як мінімум, близько 12 міст з такою ж назвою? Саме цікаво, що більша частина цих міст-тезок розташована на Американському континенті. Ми підготували для вас цілий список "двійників", в яких ви можете побувати, не рахуючи України.

Канада, провінція Онтаріо

Цей населений пункт, розташований на узбережжі Онтаріо ближче до півночі до 1856 року мав назву Мілл Крик. У ньому проживали біженці з Британської імперії, які потрапили сюди, рятуючись від наслідків Американської революції.
На початку свого існування, це крихітне містечко виконувало виключно функцію транспортної розв'язки між Напани і Кінгстоном. Але до моменту, коли воно змогло знайти своє нове ім'я: ODESSA — з крихітного глушини воно перетворилося на досить велике, процвітаюче місто. Поштовхом до цього послужило як раз таки вигідне географічне розташування.
Тут процвітала ярмаркова торгівля і промисловість. Працювали ливарний цех, три таверни, пошта, мануфактура, млин, суконна фабрика, римсько-католицька церква і школа. У наш час це канадське місто досить великих розмірів, одних тільки шкіл тут більше 50.

США, штат Міссурі

Ще одне місто-тезка, якому пощастило мати таку назву, перебуває у штаті Міссурі. Воно з'явилося тут в 1878 році, як поселення на перетині шляхів залізниці, що веде в Чикаго і Алтон.
Як і багато міст Америки, американська Одеса отримала великий потенціал розвитку промисловості, завдяки зручному транспортному розташуванню.
Як місто отримало свою назву до сих пір ходить багато чуток. Але одна з головних версій, до якої схиляються багато істориків, місто було названо на честь знаменитої причорноморської Одеси, звідки в США величезними партіями привозили якісну золоту пшеницю.
На сьогоднішній день це місце можна назвати ідеалом "американської мрії". Це благополучне, тихе містечко, в якому проживає трохи більше 3000 чоловік і працює приблизно 200 невеликих приватних підприємств.

США, штат Вашингтон, графство Лінкольн

Перший камінь в підставу міста був закладений в 1902 році. Останній перепис населення показав що тут живе менше 1000 жителів, але за цим населеним пунктом раніше був закріплений статус міста.
Своєю назвою місто зобов'язане українським вихідцям з Одеси, які перебравшись у середині XIX століття в США, активно працювали на будівництві Американської Північної залізниці, основний етап будівництва якої було почато в 1857 році.
Згідно іншої версії місто назвали Одесою з поваги до фермерів-емігрантів з тієї ж Чорноморської Одеси, велика кількість яких проживало на цих землях.
В окрузі місто знамените, передусім, своїми щорічними святами, які проходять тут один раз в рік — Deutchefest (фестиваль німецької культури), Spring Fling (фестиваль стьобаних ковдр, лову форелі, кінних перегонів), а також Christmas Fest, під час якого традиційно раді бачити гостей з усіх куточків планети.

США, графство Ньюкасл, штат Делавер
Одеса штату Делавер — скромне, маленьке містечко, вулиці якого потопають у зелені. Стару свою назву Аппокуиними, а після Картвеллс Бридж, він у XIX столітті змінив на сьогоднішню свою назву на честь свого українського тезки.
Останній перепис показала, що кількість жителів у містечку ледь доходить до трьохсот осіб. Велика частина міста в сьогоднішній час це Національний історичний район. Так як раніше в поселення на цьому місці жило багато корінних жителів Америки, і цьому надають вагоме історичне значення.
У XVIII столітті знаменитість місту приніс платний міст через річку. Довгий час жителі портового міста процвітали, а саме місто стало одним з найбільш процвітаючих в штаті. Однак після закінчення будівництва залізниці, що веде в сусідній Мідлтаун, цінність міста як транспортної розв'язки сильно впала. Картвеллс Бридж втратив свою колишню силу, потроху приходячи в занепад.
Причиною перейменування в Одесу стало бажання відповідати багатому і потужному причорноморського порту. Але, на жаль, колишню славу повернути не вдалося. Втім, місто все одно не залишається в стороні від інтересів публіки. Його часто відвідують туристи, для того щоб ознайомитися з архітектурними пам'ятками та історичними цінностями, які тут непогано збереглися. У загальній складності одних тільки пам'яток архітектури XVIII-XIX століть тут нараховують не менше 15.

США, Штат Техас

Сьогодні це велике економічно розвинуте місто з населенням понад 90 тисяч осіб. Як і попередник, назвою своєю зобов'язаний все тій ж українській Одесі і її жителям, які будучи в еміграції працювали на будівництві Техаської залізниці.
У XIX столітті основним родом діяльності місцевого населення і фермерів було вирощування пшениці, бавовни, миловаріння, добування солі та ін Однак незабаром, геологи знайшли на територіях поблизу, великі запаси газу і нафти, місто перекваліфікувалося і стало шаленими темпами розростатися.
Місто продовжує працювати і зараз. Тут розвинений туризм, є багато визначних пам'яток, якими не соромно похвалитися. Неподалік від містечка знаходиться великий кратер, який утворився від падіння метеорита понад 20 тис. років тому. Сам метеорит теж отримав назву «Одеса». Крім цього в місті в кінці 50-х років XX століття проживав майбутній президент США Джордж Буш.

Крім перерахованих міст, ще назву «Одеса» носять поселення в штатах Міннесота, Небраска, Нью-Йорк, Флорида, Північна Дакота. А в деяких канадських довідниках числяться аж дві Одеси — в Саскачевані і Онтаріо.

За матеріалами: time-for-rest.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме