"Підтримати"
Новини
Всі новини

Берегово – столиця Української Угорщини. ФОТО

Берегово – столица Украинской Венгрии. ФОТО

Україна прекрасна своєю різноманітністю. У кожного регіону є свої особливості, з яких складається мозаїка української держави. Але найбільш незвичайним регіоном країни є Закарпаття, зшите з безлічі дуже різних, строкатих клаптиків. В горах там живуть народності бойків, лемків і гуцулів, плюс існує декілька сіл із залишками німецького населення.

Рівнинні українці Закарпаття мають настільки своєрідний говір, що його в особливо хронічних випадках взагалі не зрозуміти мешканцям решти України.

Є в Закарпатті цілі райони з румунським та угорським населенням. В угорців є навіть власна «столиця» - 25-тисячне містечко Берегово, або Берегсас, як вони самі його називають.

Угорці недарма століттями вважали Закарпаття своєю землею. Тисячу років тому угорські племена перевалили в цьому місці через Карпати, щоб розселитися потім на берегах Дунаю. Прийшлі мадяри асимілювали безліч місцевих народів, створивши власну націю і державу. І колись руські землі потім на довгий час опинилися під владою Корони Святого Іштвана.

Повністю омадьярити місцеве східнослов'янське населення не вдалося. Але саме місцеві феодали управляли тутешніми краями, засновуючи фортеці і міста.

Місто Берегово було засноване угорцями в одинадцятому столітті. Століттями він був опорою Угорського королівства в Карпатському регіоні. В принципі, нічого не змінилося і зараз. Єдине – тепер Берегово є частиною України.

Зараз Берегово – це маленька столиця, столиця Української Угорщини. У самому місті угорці складають більшість – близько 48%. У Берегівському районі їх частка того вище – 76%. Також велика кількість угорців в Ужгородському (33%) та Виноградівському (26%) районах Закарпатської області.

Втім, для повноцінної столиці місто Берегово малуватий. У ньому живе всього 25 тисяч чоловік. Тим не менш, це одне з найколоритніших міст України.

Блог ЖЖ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини