Все новости

Невеликий диктатор. Віталій Портников

Втім, Чаплін називав свого героя "великим диктатором" в іронічному плані. Нічого великого в таких людях немає, вони - закомплексовані невдахи, які налаштовані на вбивства і руйнування. І в цьому сенсі Путін, Гітлер, Муссоліні - близнюки-брати. Всі ці люди вічно граються з глобусом і чужими життями.

У своєму посланні російському парламенту Путін погрожував Туреччині, але жодного слова не сказав про Україну, виснажену війною з його найманцями. Але це - тільки на перший погляд. Тому що серцевина мови кремлівського недофюрера - оспівування окупації Криму. "Перед нами не раз вставав принциповий і доленосний вибір шляху подальшого розвитку, і черговий такий рубіж ми пройшли в 2014 році, коли відбулося возз'єднання Криму і Севастополя з Росією" - наголосив Путін і саме в цьому виборі він бачить консолідацію нації на засадах спільних цінностей - цінностей окупації, агресії, злодійства та вбивства. І Путін правий - саме на засадах "кримських" цінностей навколо нього згуртувалася більшість росіян - від кримінальників до академіків.

І це - про Україну. Бо поки Росія не відмовиться від свого злочинного вибору, ні про які добросусідські відносини з цією країною не може бути й мови. Із злодіями і вбивцями, які пишаються своїми злочинами і виставляють їх як доблесть, не дружать - від них відгороджуються всіма можливими засобами. Тому що маніяк у сусідській квартирі небезпечний - особливо коли він претендує на вашу.

Росія не просто повинна повернути Україні окуповані території. Росія повинна усвідомити помилковість вибору 2014 року і засудити учасників анексії Криму і війни на Донбасі. Словом, кардинально змінити вибір, який вона зробила.

Наше завдання і завдання всього цивілізованого світу - сприяти цій зміні.


Віталій Портников на Еспресо
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Также по теме
Страна вооружена: СБУ изъяла огнестрел, взрывчатку и боеприпасы
Коронавирус: страшная сила статистики и графиков
Пандемия: главные новости утра 16 марта
Коронавирус наступает на человечество: как обезопасить себя от заражения
Жители Украины считают мову важным атрибутом независимости
Лучшее за неделю
Мультимедиа
ГБР завершило расследование и назвало «истинные причины и условия» аннексии Крыма
Побит 26-летний рекорд Сергея Бубки: швед Дюплантис взял высоту 6,15 метра
Индекс человеческого капитала Украины - 10 лет без изменений
Аниматоры 19 стран сняли мощный фильм о протестах в Беларуси
Как Ермак в Берлин слетал и до чего там договорились