"Підтримати"
Новини
Всі новини

Медики Івано-Франківська виступають проти конституційного поняття "безкоштовна медицина"

Медики Ивано-Франковска выступают против конституционного понятия "бесплатная медицина"

Голова ГО «Асоціації захисту прав медичних працівників» Ігор Волощук обіцяє почати збір підписів на відміну ст. 49 Конституції України про безоплатну медицину щойно ця Асоціація отримає реєстраційне посвідчення.

"Безкоштовна медицина" - це джерело зла, брехні і ненависті, які лежать в основі всіх бід не тільки медиків, але і пересічних громадян. Якщо влада не дослухається до нас, ми обіцяємо підняти хвилю протестів», - заявив пан Волощук.

Він пояснює, що Конституція України декларує право на безоплатну медицину, зокрема, ст.49, проте фінансове забезпечення цієї статті з боку держави не чиниться.

«Держава зводить чолами народ, який вимагає виконання даного закону і медиків, які в силу відсутності фінансування не можуть його виконати.... Якщо не буде вирішене питання як забезпечити безкоштовну медицину згідно статті Конституції, або шляхом її відміни, або повного фінансування - Україну чекає медичний майдан», - каже Волощук.

Приводом до такої заяви стала обіцянка директора департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА Мирона Матейка звільнити лікаря обласної лікарні, через те, що він відмовився безоплатно зробити рентген пораненому на Майдані.

«Лікар – це в першу чергу виконавець. Якщо до нього не поступило необхідної вказівки керівництва, то в чому його вина? Питання до влади наступне: чи є реєстр даних людей?! В кого він є і чи мають його лікувальні установи? Чим повинен підтвердити пацієнт дану пільгу, чи є відповідне посвідчення? Чи є шлях компенсації лікувальним установам певних витрат пов’язаних з цим? Наявність програми - це лиш початок, якщо відсутній такий реєстр і шлях реалізації даної програми, то можливо вина не лікаря, а інших осіб?! Окрім того є порядок скерування пацієнтів в установи 3 рівня акредитації тобто обласну лікарню... Чи мав пацієнт потребу саме там робити рентген? Чому дані обстеження не провелись в установі, за якою він закріплений? А зробити винним лікаря – це найпростіше...», - говорить голова ГО «Асоціації захисту прав медичних працівників» Ігор Волощук.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме